Otrdiena, 3. Augusts, 2021
Augusts

Vircavas pagasta amatierteātris "Bīne"

Drukāt
Dibināts: 1864. gadā
Režisore: Sarmīte Sustrupe
Kontakttālrunis: 29618544

Mēģinājumi notiek Vircavas Tautas namā:

  • Piektdienās no 19:30 – 21:00

Grūti precīzi pateikt, kad kolektīvs uzsācis savu darbību, jo Vircavā teātri spēlē kopš 1864.gada,  un tā cauri visām kara vētrām teātris spēlēts līdz pat mūsu dienām.

2015.gadā tiek iestudēta I.Šteinbergas luga "Krāsns" un skatē iegūta A pakāpe, kas bija ceļazīme uz reģionālo skati. Lauku amatierteātru festivāls "Bīne 2015" pulcēja daudzus spēlēt gribētājus. Pasākums norisinājās Vircavas, Sesavas un Bērvircavas tautas namos.

2016.gadā, gatavojoties atzīmēt Ziemassvētku kauju 100. gadskārtu, tika uzvests iestudējums pēc Aleksandra Čaka poēmas "Mūžības skartie". Iestudējums guva žūrijas atsaucību, skatēs iegūstot labus rezultātus, kā arī 2017.gada 5.janvārī atklāja Ziemassvētku kauju 100gades konferenci Ģederta Eliasa muzejā.

Jauniešu studijā tika iestudēta A. Niedzviedža luga “Es jūs tā gaidīju”. 

2017.gadā norisinājās Lauku amatierteātru festivāls "Bīne 2017", kas bija veltīts scenogrāfam un kostīmu mākslinicei Arvīdam un Margai Spertāliem. Amatierteātris festivālu atklāja ar pirmizrādi - R.Blaumanis "Pazudušais dēls".

2018.gadā, gatavojoties Latvijas simtgades Dziesmu un deju svētkiem, tika iestudēta Ā.Alunāna izrāde "Mūsu pokāls", kas tika izrādīta Dziesmusvētku laikā Vērmanes parkā Rīgā.

2019.gads norisinājās 155. teātra jubilejas zīmē. Apvienotajā pasākumā Jelgavas novada amatierteātru skatē un Lauku amatierteātru festivālā "Bīne 2019", kolektīvs piedalās ar divām izrādēm  - R.Blaumanis "Sestdienas vakars" un R.Žeina "Ielej kaķītim pienu". Luga "Ielej kaķītim pienu" iegūst A pakāpi, kas bija ceļazīme uz reģionālo skati, tajā iegūstot I pakāpi.

Aktieru kolektīvs aktīvi piedalās pagasta sabiedriskajā dzīvē, un ar savām izrādēm viesojas gan novadā, gan aiz tā robežām.