07.07.2022.

Lielplatones pagasta senioru deju kolektīvs „Mārtiņš”

Drukāt
Dibināts: 1984. gads
Vadītājs: Lāsma Ivanova
Kontakti: 29491919

Mēģinājumi notiek Lielplatones Tautas namā:

  • ceturtdienās no plkst.19.00 līdz 21.00,
  • svētdienās no plkst.17.00 līdz 19.00.

Jelgavas novada Lielplatones pagasta senioru deju kolektīva „Mārtiņš” pirmsākumi meklējami 1984. gada rudenī, kad uz savu pirmo mēģinājumu sanāca toreizējie Lielplatones pagasta jaunieši, lai sāktu veidot deju kolektīvu. No tā pirmsākumiem kolektīvu vada Lāsma Ivanova. Pašreiz kolektīvā dejo 20 dejotāji jeb 10 pāri.

Visus šos gadus „Mārtiņš” rosina un veido dažādus kultūras pasākumus Lielplatones pagastā. Ar kolektīva līdzdalību tiek organizēta gadskārtu svētku svinēšana - Lieldienas un Jāņu ielīgošana. Īpaša deju kolektīva tradīcija ir Mārtiņdienas svinēšana kopā ar pagasta ļaudīm un sadraudzības deju kolektīviem no dažādiem Latvijas novadiem – Vilces, Sesavas, Svētes, Elejas, Babītes, Kalsnavas, Tērvetes, Talsiem, Rīgas, Alūksnes, Ventspils.

Deju kolektīvs ir gatavojis koncertu programmas 6 Dziesmu un deju svētkiem, vidējās paaudzes deju kolektīvu svētkiem Bauskā, Gulbenē un Valmierā. Piedalījies Zemgales novada deju svētkos Dobelē, Elejā, Iecavā, Tautas mūzikas ansambļu svētkos Elejas estrādē. Kopš Jelgavas novada izveidošanas, kolektīvs piedalās arī Novada svētkos Elejas estrādē.

Kolektīva aktīvajā repertuārā ir vairāk kā 60 deju. Katru gadu tas iestudē vairākas jaunas dažādu novadu un autoru dejas.