08.08.2022.

Latviešu strēlniekus pieminēsim individuāli

Faktus un notikumus mēdz aizskalot laiks, steiga un ikdienas nieki. Jelgavas novada pašvaldība jau teju 30 gadus uztur tradīciju pieminēt Ziemassvētku kaujas un dažādi tiecas uzturēt apbrīnu par Ziemassvētku kauju fenomenu. Šo pasākumu organizēšana ļāvusi atklāt ļoti daudz emocionālu tā laika atmiņu, ko strēlnieki uzticējuši vēstulēs, rakstot uz mājām – mammām, māsām, neslēpjot arī savas bailes, cik viņi kā puikas patiesībā bija nobijušies kara laukā. Bet, pat nezinot rezultātu cīņām, viņi ticēja un cerēja Latvijas kā valsts iespējamībai. Tas ir svēts mantojums, kas palicis Latvijas emocionālajā atmiņā. Aicinām arī Tevi aizdoties uz Ložmetējkalnu, kur klusā un svētā piemiņā varēsi sadzirdēt īpaši veidotu audiomateriālu ar strēlnieku domām, atmiņām….

Aizbrauc ar ģimeni, bērniem, sev tuviem jauniešiem! Šī pasākuma klusā piemiņa ir viens no mūsu tautas emocionālajiem stūrakmeņiem patriotismam.

 

Pašvaldība piemiņas vietu Ložmetējkalnā izgaismojusi ar svecēm klusai un svētītai atcerei no 5. janvāra. Savukārt 8.janvārī no plkst. 10:00 līdz 20:00, lai apmeklētājus kaut nedaudz pietuvinātu Ziemassvētku kauju laika izjūtām, visas dienas garumā Ložmetējkalnā skanēs audiomateriāls ar strēlnieku pierakstītajām atmiņām un dziesmām.

Aicinām pārdomāt sava pārgājiena maršrutu uz Ložmetējkalnu, novietojot automašīnu tā, lai ērti arī citi cilvēki varētu izbraukt no meža ceļa. Aicinām arī ņemt vērā, ka meža ceļš, ieklausoties laikapstākļu prognozēs, varētu būt apledojis un slidens. Tāpēc aicinām būt uzmanīgiem.