ceļš

Jelgavas novada dome apstiprinājusi lēmumprojektus, kas paredz iesniegt deviņus pašvaldības investīciju projektu pieteikumus valsts aizņēmuma saņemšanai.

Projektu ietvaros plānots veikt seguma virskārtas atjaunošanu 11 pašvaldības ielām, kas ir sliktā stāvoklī, tādējādi uzlabojot iedzīvotāju mobilitāti un vides pieejamību. Veiktas arī iepirkuma procedūras un zināmas projektu īstenošanas izmaksas.

Ozolnieku pagasta Stadiona ielas posmā no Meliorācijas ielas līdz Spartaka ielai tiks veikta braucamās daļas atjaunošana 290 metru garumā un nomaļu apauguma noņemšana. Projekta kopējās izmaksas – 64 974,43 eiro.

Salgales pagasta Garozas ciemā ieplānota Pļavu ielas virskārtas asfaltēšana 480 metru garumā un virsūdens notekas izbūve. Projekta kopējās izmaksas –103 025,27 eiro.

Sesavas pagasta Bērvircavas ciemā gatavojas veikt Kastaņu ielas seguma virskārtas atjaunošanu 270 m garumā un nomaļu grunts uzauguma noņemšanu. Projekta kopējās izmaksas – 88 834,84 eiro.

Cenu pagasta Iecēnu ciema Ievu ielai plānota cietā seguma un apgaismojuma izbūve 539 metru garumā. Projekta kopējās izmaksas – 222 762,90 eiro.

Iepriekš minēto projektu īstenošanu plānots beigt jau šogad.

Glūdas pagasta Nākotnes ciemā plānota Skolas un Dārza ielas virskārtas atjaunošana  2,795 kilometru garumā. Projekta ietvaros veiks arī nomaļu apauguma noņemšanu, ūdens uztveršanas gūliju, izteku un vadu demontāžu, aku vāku pārbūvi un ūdens novades sistēmas izbūvi, kā arī apmaļu iebūvi. Projekta kopējās izmaksas – 662 084,66 eiro.

Platones pagastā plānota Centra ielas posma asfalta virskārtas atjaunošana 780 metru garumā un nomaļu apauguma noņemšana.  Projekta kopējās izmaksas  ir 175 013,81 eiro.

Vilces pagastā iecerēts atjaunot Vilces kapu ceļa virskārtu 560 metru garumā. Projekts paredz arī minimālu esošā seguma paplašinājuma izbūvi un nomaļu uzpildīšanu. Projekta kopējās izmaksas – 144 500,81 eiro.

Valgundes pagastā gatavojas atjaunot Celtnieku ielas virskārtu 1,3 kilometru garumā un veikt nomaļu apauguma noņemšanu. Projekta kopējās izmaksas - 290 075,03 eiro.

Līvbērzes pagastā plānota Bērzu ielas posma 650 metru garumā un 200 metrus garās Kooperatīva ielas virskārtas atjaunošana un nomaļu apauguma noņemšana. Projekta kopējās izmaksas -132 951,65 eiro.

Šo piecu augstāk minēto projektu īstenošanu plānots uzsākt šogad un pabeigt līdz 2024. gada beigām.

Realizācija tiks uzsākta atbilstoši 2023. gada 16. maija Ministru kabineta rīkojuma Nr.275 “Par Satiksmes ministrijas atzinuma sniegšanu par pašvaldību iesniegtajiem ceļu būvniecības projektiem aizņēmuma saņemšanai” nosacījumiem pēc Pašvaldību aizņēmumu un galvojumu kontroles un pārraudzības padomes aizņēmuma atļaujas saņemšanas un aizdevumu līgumu noslēgšanas ar Valsts kasi.

Projekti ir ietveri Jelgavas novada attīstības programmas 2017. – 2023. gadam Investīciju plānā 2023. – 2027. gadam ar mērķi radīt labvēlīgus apstākļus iedzīvotājiem un nodrošināt piekļuvi uzņēmumiem, pakalpojumu sniedzējiem un pašvaldības infrastruktūras objektiem.