Iedzīvotājiem Iedzīvotāju padomes
Iedzīvotāju padomes

Jelgavas novada dome vakar, 27. septembra, domes sēdē, izskatot lēmumprojektu par pagastu iedzīvotāju padomes nolikuma apstiprināšanu, lēma par jautājuma atlikšanu.

Deputāti nenoliedz iedzīvotāju padomju nepieciešamību, bet plašas diskusijas raisījās par padomes locekļu skaitu, jēgu un pilnvarām, kritērijiem iedzīvotāju kopsapulcēm un administratīvo, tehnisko atbalstu no pašvaldības.

“Pie šī jautājuma Jelgavas novadā strādājam jau kopš gada sākuma. Esam uzklausījuši un tikušies ar iedzīvotājiem. Jūlijā izsludinājām arī viedokļu izteikšanas termiņu, saņemot vairākus iedzīvotāju priekšlikumus. Veidojot nolikumu, ieteikumi ņemti vērā un iestrādāti. Taču deputāti vēlas pārliecību par iedzīvotāju konsultatīvo padomju efektivitāti un ieguldījumu no pašvaldības puses, tās nodrošinot”, skaidro Jelgavas novada pašvaldības priekšsēdētājs Madars Lasmanis, piebilstot, ka lēmumprojekts nav atcelts, bet atlikts, lai no jauna raisītu diskusiju, kādi ir pārstāvības principi, lai darbotos padomēs, ieguvumi un to pilnvaras.

Jelgavas novada pašvaldība arī oktobrī un novembrī organizē ikgadējās iedzīvotāju sanāksmes, aicinot iedzīvotājus iesaistīties un paust savas idejas un viedokli attiecībā uz pieņemamāko formu dalībai padomēs, aktīvai līdzdarbībai savu iniciatīvu virzīšanai pašvaldības dienaskārtībā. Pašreiz pašvaldība vēl nav noteikusi termiņu atkārtotai lēmumprojekta virzībai domē.