Pašvaldības ziņas
bilde ar karogiem

No 21. līdz 24. septembrim Jelgavas novadā viesosies septiņas sadraudzības pašvaldību delegācijas: no Alītas un Jonišķu rajoniem Lietuvā, Glodeni pašvaldības Moldovā, Vodzislavas rajona Polijā, Ardžes apgabala Rumānijā, Rava-Ruska pilsētas Ukrainā un Reklinghauzenas apriņķa Vācijā.

Ielūgums apmeklēt Jelgavas novadu savīts ar dienaskārtību, dodoties uz pašvaldībai nozīmīgām vietām, delegāciju pārstāvošo kolektīvu uzstāšanos, dalību Ražas svētku tirgū un svinīgajos pasākumos uzņēmējdarbības atbalstam.Tāpat ar sadraudzības pašvaldību delegāciju pārstāvjiem plānots pārrunāt sadarbības attīstību un iespējas īstenot kopīgus projektus.

Vizītes ietvaros delegāciju pārstāvji apmeklēs Jelgavas novada pagastus, kur dosies uz izglītības iestādēm, uzzinās par sociālo pakalpojumu pieejamību, apmeklējot sociālās aprūpes iestādes un aktivitāšu centrus, iepazīs Blankenfeldes, Lielvircavas un Vilces muižu tūrisma piedāvājumu.

Tāpat delegācijas piedalīsies svinīgā pasākumā, kur godinās konkursa “Jelgavas novada Uzņēmēju gada balva” laureātus un  konkursa “Esi uzņēmējs Jelgavas novadā” starta kapitāla ieguvējus, apmeklēs Vilces pagasta svētkus un tradicionālo Ražas svētku gadatirgu pie restorāna "Zemnieka cienasts".

Līdztekus oficiālajām pašvaldības pārstāvju delegācijām, Jelgavas novadu apmeklēs amatiermākslas kolektīvi – folkloras kopa “Simnyčia” no Alītas un deju studija “Kibirkštėlė” no Jonišķiem Baltu vienības dienas ietvaros 23. septembrī kuplinās Vilces svētku programmu, tāpat priekšnesumus sniegs deju studija “Oksamyt” no Jelgavas novada sadraudzības pilsētas Ukrainā. Kolorītos ukraiņu dejas priekšnesumus būs iespējams baudīt arī 24. septembra Ražas svētkos.

Jelgavas novada pašvaldībai ir vairāk nekā 50 ārvalstu sadarbības partneri tādās valstīs kā Itālija, Francija, Lielbritānija, Zviedrija, Norvēģija, Spānija, Rumānija, Moldova, Somija, Vācija, Polija, Lietuva. Jaunākais sadraudzības partneris ir Rava-Ruska pilsētas pašvaldība Ukrainā. Sadarbības memorands, kura mērķis ir veicināt dažāda veida sadarbību starp abām pašvaldībām, noslēgts 2022. gada jūlijā.