Atbalsts Iedzīvotājiem
Foto

Jelgavas novadā dzīvojošā Sproģu ģimene, kuru 12. janvāra pēcpusdienā skāra ugunsnelaime, pilnībā nopostot ģimenes māju ar visu iedzīvi, pēc pagaidu uzturēšanās Ozolnieku Sporta skolas viesnīcā, šonedēļ aizsāk iekārtošanos pašvaldības piedāvātajā dzīvoklī Tetelē, kas var kalpot kā “atspēriena dzīvesvieta”, lai ģimene atgrieztos pie ierastākām ikdienas gaitām.

Kā zināms, uguns nelaime Sproģu ģimenei nopostīja vairāk nekā 100 gadus veco ēku Jaunpēterniekos. Glābjoties no liesmām,  līdzi paņemts tikai tas, kas pašiem bija vien mugurā. Ģimenē aug astoņi bērni - jaunākajai atvasei ir vien seši mēneši, savukārt vecākajai meitai ir 14 gadi. Postošais ugunsgrēks sācies, aizdegoties vienai no otrā stāva krāsnīm. Par laimi, neviens no ģimenes ugunsnelaimē necieta, taču uguns nesaudzēja neko un ēka vairs nav izmantojama.

Tūlīt pēc ugunsgrēka sadarbībā ar pašvaldības speciālistiem Sproģu ģimenei tika rasta pagaidu uzturēšanās vieta – Ozolnieku Sporta skolas dienesta viesnīcā, un, lai arī tas nav ilgtermiņa risinājums, - nodrošinātas pirmās nepieciešamības mantas, lai aprastu ar situāciju, būtu siltumā un paēduši. Iesaistoties gan pagasta pārvaldes, gan sociālā dienesta pārstāvjiem, meklētas arī atbalsta iespējas un risinājumi. Jau tuvākajās dienās pašvaldība apzināja iespējami ērtāko un, kas būtiski, ģeogrāfiski arī tajā pat pusē iespējami atbilstošāko pašvaldības pieejamo dzīvojamo platību, ņemot vērā, ka ģimene ir liela, kā arī lai pēc iespējas mazāk tiktu lauzts un ietekmēts bērnu līdzšinējais mācību process - tostarp četriem bērniem mūzikas skolas apmeklējums, ērtāka loģistika uz skolu un mājup.  Ģimenei apmeklējot pašvaldības piedāvāto telpu piedāvājumu, izvēle ir kritusi par labu dzīvoklim Tetelē 107 m2 platībā un līdz ar to ar Dzīvokļu komisijas lēmumu ģimenei piešķirta šī dzīvojamā platība.

Iekārtojoties jaunajā mītnes vietā Tetelē, ģimenei nepieciešamība ir praktiski itin visā, kas mums ikdienā šķiet pašsaprotami – sākot no sīkumiem sadzīves lietās, tāpēc iedzīvotāju palīdzība ir bijusi būtiska.

Plānots, ka šīs nedēļas laikā telpas būs iekārtotas un ģimene jau nākamās nedēļas sākumā varēs pārcelties uz jauno mājvietu. Lai aprīkotu dzīvokli un padarītu to ērtu dzīvošanai, nepieciešamas mēbeles, sadzīves priekšmeti un tehnika. Šobrīd ļoti nepieciešamas 6 segas, gultasveļa un 3 matrači.  Ja Tev ir vēlme un iespējas atbalstīt ģimeni, aicinām sazināties un vienoties par iespējamo ziedojumu. Kontaktinformācija saziņai: Edmunds Sproģis, tālr.+371 22 194 414.

Ģimenes galva Edmunds rokas nav nolaidis un atklāj, ka līdzās nodegušajai mājai viņi iecerējuši būvēt jaunu, tādēļ nepieciešami celtniecības materiāli un, protams, arī finanšu līdzekļi. Aicinām atbalstīt ģimenes centienus nostāties uz kājām un visiem kopā atkal dzīvot zem sava nama jumta. Ģimene būs pateicīga arī par niecīgāko finansiālo atbalstu!

Palīdzēt ģimenei var, veicot ziedojumu uz Edmunda Sproģa bankas kontu ar norādi – atblasts ugunsgrēkā cietušajiem. Konta numurs ziedojumiem: LV17UNLA0050021968523.

Biedrība “Pēc ugunsgrēka” Sproģu ģimenei ir atvērusi palīdzības tālruni. Zvanot uz numuru 90203909, jūs cietušajiem ziedosiet vienu eiro un piecdesmit centus, savukārt zvans uz numuru  90006860 ģimenei dāvās četrus eiro un divdesmit septiņus centus. Ziedojumu var veikt arī ar PayPal interneta pārskatījumu. Adrese ziedojumu pārskaitīšanai PayPal tiešsaistes maksājumu sistēmā ir www.paypal.me/pecugunsgreka, projekta numurs  PEC 124.