Pirmdiena, 6. Aprīlis, 2020
Filips, Vīlips, Zinta, Dzinta

Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai

Drukāt
  • Projekts Nr. 8.3.4.0/16/I/001
  • Ieviešanas laiks: 03.2017.–12.2022.
  • Projekta mērķis: Samazināt priekšlaicīgu mācību pārtraukšanu, īstenojot preventīvus un intervences pasākumus vispārējās izglītības un profesionālās izglītības iestāžu izglītojamiem.

Eiropas Sociālā fonda darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” projekts Nr. 8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” SAM: 8.3.4. “Samazināt priekšlaicīgu mācību pārtraukšanu, īstenojot preventīvus un intervences pasākumus”

Projekta īstenotājs un finansējuma saņēmējs: Izglītības kvalitātes valsts dienests - sadarbībā ar projekta sadarbības partneriem – pašvaldībām (arī Jelgavas novada pašvaldība)

Finansējums: Specifiskajam atbalstam plānotais kopējais attiecināmais finansējums ir 39 812 376 EUR, tai skaitā Eiropas Sociālā fonda finansējums 33 840 519 EUR un valsts budžeta finansējums 5 971 857 EUR.

Mērķgrupa:

• vispārizglītojošo skolu skolēni no 5. līdz 12. klasei
  • profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi no 1. līdz 4. kursam (arī vispārējās izglītības iestāžu, kuras īsteno profesionālās izglītības programmas)

Projektā sniegtais atbalsts:

• konsultācijas (pedagogs, psihologs, sociālais pedagogs, pedagoga palīgs, speciālās izglītības pedagogs, surdotulks, asistents, ergoterapeits);
  • kompensācija par:
    • sabiedriskā transporta biļetēm (starppilsētu, starpnovadu);
    • naktsmītnēm;
    • ēdināšanu;
    • individuālās lietošanas priekšmetiem;
    • speciālo transportu.

Sistemātiskie atbalsta pasākumi:

• PMP risku mazināšanas vadlīnijas pašvaldībām, skolām
  • Datu operatīvās sistēmas izveide
  • Informatīvā kampaņa
  • Atbalstošas mācību vides izveide
  • Finansējums pedagogiem papildu konsultāciju nodrošināšanai skolēniem ar PMP risku
  • Finansējums pedagogu profesionālās kompetences pilnveidei
  • Semināri
  • Supervīzijas
  • Darbnīcas
  • Konferences