+A A
Ceturtdiena, 29. Oktobris, 2020
Laimis, Laimonis, Elva, Elvijs, Elvis

Ražots Jelgavas novadā

Drukāt

 

Preču zīme „Vietējais ražotajās – novada lepnums”
 
2014.gada Jelgavas novada pašvaldība izveidoja novada preču zīmi „Vietējais ražotājs – novada lepnums. Preču zīmes mērķis ir atbalstīt Jelgavas novada pašvaldības administratīvajā teritorijā reģistrētos ražojošos uzņēmumus, popularizēt un veicināt dažāda veida Jelgavas novadā saražotās produkcijas atpazīstamību. Preču zīmi var lietot Jelgavas novada uzņēmēji, popularizējot savus produktus Latvijā un ārpus tās robežām. Preču zīmi piešķir fiziskai vai juridiskai personai, izsniedzot zīmes lietošanas atļauju.
Priekšrocības:
  • Palielina uzņēmēja produkcijas atpazīstamību citu preču piedāvājuma klāstā;
  • Popularizēt savu produktu Latvijā un ārpus tās robežām;
  • Preču zīmi var pielietot pasākumu vizuālajā noformējumā, reprezentācijas materiālos un dažādos suvenīros;
  • Preču zīme apliecina, ka ražotā vai tirgotā produkta izcelsmes vieta ir Jelgavas novads.
Lai saņemtu preču zīmes lietošanas atļauju nepieciešams aizpildīt zemāk redzamo pieteikuma veidlapu un iesniegt to Jelgavas novada pašvaldībā, Pasta ielā 37, Jelgavā.
 
Papildus informācija:
 
Biedrība „Pārtikas amatnieki”
Mazo un vidējo ražotāju darbība, kur ražošanas procesā piedalās ģimene, kas saražo vietējās izcelsmes produktus un paši to piegādā tirgū. Saražotajiem produktiem īpašo vērtību piešķir roku darbs, nevis rūpnieciski ražots produkts. Lai sekmīgi apgūtu tirgu ir nepieciešams sadarboties, apvienojoties kopā, izveidojot biedrību Pārtikas amatnieki.
 
Adrese: „Vecdūri”, Svētes pag., Jelgavas nov., LV – 3037
Tālr. 26394062
Blankenfeldes muiža
Blankenfeldes muiža piedāvā 100% dabiskas sulas, gardus un veselīgus sīrupus no plūškoka un citām ogām, kā arī pēc iemīļotām receptēm gatavotus konservējumus no muižas dārzos augušiem dārzeņiem.
 
Adrese: Blankenfeldes muiža, Vilces pag., Jelgavas nov. LV- 3026
Tālr. 27810348
Dace Zvirgzda – Zvirgzdiņa
Ģimenes uzņēmums, kas nodarbojas sukāžu produktu ražošanu, kā, piemēram, ķirbju sukādes, sukādes asorti u.c.
 
Adrese: „Caunas”, Vircavas pag., Jelgavas nov., LV – 3037
Inese Saulāja Superdentes kečups
Jelgavas novada Jaunsvirlaukas pagasta „Jaunrasu” māju saimniece Inese Saulāja spērusi pirmos soļus mājražošanā – viņa no pašu audzētajiem tomātiem izgatavojusi kečupu, ko piedāvā ar nosaukumu „Superdentes kečups”.
Nu jau trīs gadi, kā kečupa recepte ir aprobēta ģimenes un radinieku vidū. Tā kā gan ģimenei, gan radiem un draugiem tas ļoti garšo, un tomātu audzēšanas apjomi ir palielinājušies, tad nolēmām, ka varētu vārīt vairāk un piedāvāt plašākai sabiedrībai.
Ideja par kečupa vārīšanu radās kādi trīs gadi atpakaļ. Mājas apstākļos tomāti tiek audzēti jau sen – cik vien sevi atceros. Vienmēr ir domāts, ko darīt ar pārpalikušajiem tomātiem. Kad mūsu ģimenē sāka augt lielāki bērni, ievērojām, ka bērniem ļoti garšo kečupi. Viņi to ēd daudz, bieži un pie visa veida produktiem. Lai nebūtu jāēd pirktais kečups, kur dažkārt pat tomāti nav klāt bijuši, sāku domāt par sava kečupa vārīšanu. Tāpēc arī „Superdentes kečups” nav ass – bet drīzāk saldskāba mērce. Sastāvdaļas kečupa ražošanai tiek ņemtas no pašu audzētajiem produktiem.
 
Adrese: „Jaunrasas”, Jaunsvirlaukas pag., Jelgavas nov. LV- 3031
E-pasts: inesaul@inbox.lv  
Laila Šutine Elejas tējas namiņa suvenīri
Mans moto: „Ja daru, tad daru no sirds!” Nodarbošanās: Dekupēt koka, korķa, kartona un stikla priekšmetus mājai. Rezultāts: Tie ir skaisti papildinājumi jūsu mājas interjerā, brīnišķīgas dāvanas un mīļlietiņas ik vienam, kuram patīk kas īpašs un vienā eksemplārā. Piedāvājums: Veicu darbus uz pasūtījumu.
 
Adrese: R. Pelšes 2, Elejas pag., Jelgavas nov., LV – 3023
Tālr. 29475474
Līga un Andris Pridāni, „Līgas medus”
Ar biškopību vectēvs nodarbojās jau krietni sen, mēs saglabājot tradīcijas „Muceniekos” dravojam nu jau desmit gadus. Pašas pirmās bišu saimes saņēmām kā mantojumu no vectēva, un gadiem ejot, drava izaugusi līdz daudziem desmitiem saimju. Atrodamies starp meža masīvu un upes palieņu pļavām, kas nodrošina lieliskas ganības čaklajām medus vācējām un augstvērtīgu medus kvalitāti. Nektārs tiek vākts no izcirtuma avenājiem, grāvmalu kākliem, kļavām, liepām un neskaitāmajiem ziediem upmalas pļavām.Mums ir svarīga katra produkta kvalitāte, tāpēc Jums piedāvājam dabīgus, veselīgus un garšīgus produktus. Palutiniet sevi, draugus un radus ar gardu un veselīgu dzintardzeltenu medus lāsi no Latvijas laukiem.
Adrese: „Mucenieki”, Vircavas pagasts Jelgavas novads, LV-3020
Tālr.  29110940
Mājaslapa: www.ligasmedus.lv
Lolitas Duges „Piparmētru namiņš”
Iespēja pieteikt vizīti un degustāciju „Piparmētru namiņā”, iepazīties ar vairāk kā 20 šķirņu mētrām. Nobaudīt dažādu mētru tēju, uzzināt par mājražošanas procesā iegūtajiem piparmētru pārstrādes produktiem – piparmētru sīrupu, žāvētām piparmētru lapām, pulveri, sejas toniku, cepumiem, zefīriem un citiem produktiem.
 
Adrese: „Terēni”, Vilces pag., Jelgavas nov., LV – 3026
Tālr. 26394062
Saivas Drupas ādas izstrādājumi
Saiva Drupa nodarbojas ar ādas izstrādājumu dažādu produktu veidošanu, kā, piemēram, grāmatzīmes, albumi, viesu grāmatas, vāki u.c.
 
Adrese: Lielupes iela 2-17, Staļģene, Jaunsvirlaukas pag., Jelgavas nov. LV – 3031
Tālr. 26383129
SIA Dzintara darbnīca
Dzintars ir mūsu dārgums, ko devusi daba un jau sirmā senatnē iekarojis cilvēku sirdis ar savu zeltaino mirdzumu, silto, saulaino krāsu gammu un dziednieciskajām īpašībām. Uzņēmumā nodarbojas ar  produktu sērijas „Dzintara dziednīca” izveidi un ražošanu, kurā apvienotas mūsdienu tehnoloģijas un dzintara dziednieciskās īpašības. Sniedzam konsultācijas par dzintara izmantošanu ikdienā, produktiem, un dziedniecībā, veicam zīda apgleznošanu, arī uz pasūtījumiem.
 
Adrese: „Dzintari”, Kalnciema pag., Jelgavas nov., LV - 3016
Tālr.:29436594
SIA Zekants jeb „Pupuchi”
Uzņēmums, kas ražo inovatīvu produktu - kraukšķīgas uzkodas no lielām cūku pupām "Pupuchi". Produkts tiek ražots pēc pašu izstrādātas tehnoloģijas. Sadarbībā ar Latvijas Lauksaimniecības universitātes inovāciju pārneses centru ir piemeklēts atbilstošākais iepakojums produkta īpašību saglabāšanai. No tradicionālā kultūrauga ir radīts olbaltumvielām bagāts produkts, ko piedāvāt ikvienam, kas vēlas našķoties veselīgi! Pateicoties augstajam olbaltumvielu un salikto ogļhidrātu daudzumam, Pupuchi ir gudrs ēdienkartes papildinājums sportistu un aktīva dzīvesveida piekritēju ēdieniem.
Zemais tauku saturs dod iespēju cūku pupu uzkodu izmantot diētiskā uzturā. Tas lieliski papildinās uzturu arī veģetāriešiem.
 
Adrese: Jelgavas nov., Jaunsvirlaukas pag., Dzirnieki, Ievu iela 12, LV-3031
Tālr. 29274008
ZS Blūži
Lauku mājās "Blūdži" mājražotāji Mālkalnu ģimene piedāvā degustēt un iegādāties pašu gatavotu sieru, dārzeņu salātus un konservējumus, kas tapuši, izmantojot tikai dabiskas izejvielas. Viesošanās "Blūdžos" sniedz iespēju izbaudīt īstenu Zemgales līdzenuma lauku ainavu, izjust latviešu viensētas burvību un iepazīties ar ražošanas procesu.
 
Adrese: Jelgavas nov. Sesavas pag. „Blūdži”
Tālr. 27114820 (Ināra), 29931416 (Jānis)
ZS Klīves
Garšīgi, kvalitatīvi un ar mīlestību audzēti lauksaimniecības produkti no Zemgales. Audzējam augļus, ogas, turam 50 bišu saimes, nodarbojas ar mājražošanu un produktu pārstrādi.
Saimniecībā audzē:
  • dažādus augļus (āboli, bumbieri),
  • ogas (avenes, kazenes, saldie, skābie ķirši, plūmes, upenes, jāņogas, ērkšķogas, smiltsērkšķi, cidonijas, aronijas, irbenes, pīlādži, plūškoki),
  • graudus, rapsi,
  • ievāc medu
  • mājās ražo dažādas sulas un žāvējumus.
Adrese: "Klīves", Elejas pag., Jelgavas nov., LV-3023
Tālr. 29723790
ZS Vārpas
Zaļi domājoša ģimenes saimniecība Jelgavas novada Elejā, kas kā pilna cikla saimniecība specializējusies svaigu dārzeņu audzēšanā un pārstrādē izgatavojot dažādus sālījumus, skābējumus, dārzeņu konservus un mērces. Saimniecība ir Straupe Slow food biedrs, LTRK biedrs, Latvijas Mājražotāji biedrs, Latvijas Dārznieks biedrs. Saimniecībai ir pārtikas kvalitātes zīme Zaļā Karotīte
 
Adrese: Birzītes-6, Jelgavas novads, Elejas pagasts, LV-3023
Tālr. +371 20374387
Mājaslapa: www.varpas.lv
"Liepiņmuižas" medus

Jaunie biškopji no Jelgavas novada, Vilces pagasta piedāvā "Liepiņmuižas" dažādu ziedu medu, medus maisījumus ar ogām, ar ārstniecības augiem, medus un propolisa konfektes, bišu maizi un vaska svecītes. 
 
Adrese: Jelgavas nov., Vilces pag. "Liepiņas"
Tālr. 20307053
Anita Strazda, Sugar art

Cukura māksla cepuma formātā, jeb ēdamrotaļlietas, attīstošas un fantāziju rosinošas apēdamas dāvanas bērniem, kas pēc izspēlēšanās kļust par vēderprieku, nevis salauztas un apnikušas nomētājas.
Personalizēti  un oriģināli apsveikumi un dekori gan pieaugušjiem, gan bērniem - tematiskās ballītes, kāzas, Valentīndiena, Lieldienas, Ziemassvētki.

Adrese: "Kūpeņi", Vircavas pagasts, Jelgavas novads, LV-3037