Kultūra Novada ziņas
2. un 3. jūlijā aicinām uz Vēsturisko parku un dārzu dienu pasākumiem Jelgavas novada muižās

“Jau tradicionāli 1.- 3. jūlijā “Latvijas Piļu un muižu asociācija” (LPMA) organizē “Vēsturisko parku un dārzu dienas” (VPDD 2022). Šogad tēma ir veltīta muižu virtuves dārziem. Dārziem ir bijusi liela nozīme virtuves kultūras attīstībā. Pārsvarā viss, kas ticis celts gan kungu, gan zemnieku galdā, ir bijis pašu audzēts. Jau šonedēļ no 1. līdz 3.jūlijam LPMA – pilis un muižas īpaši gaidīs apmeklētājus, lai parādītu, pastāstītu, iepazīstinātu apmeklētājus ar muižu virtuves stāstiem. Pasākumi ir plānoti daudzveidīgi un interesanti”, stāsta Armands Muižnieks, LPMA izpilddirektors. 

Jelgavas novadā pasākumi notiks 4 muižās – Elejas, Lielplatones, Vilces un Vircavas muižās un parkos.

2. jūlijā

Lielplatones muižas parkā no plkst. 12.00-18.00

 • Pastaiga garšaugu dārzā gida pavadībā//Maksa pieaugušajiem 1,50 eur, skolēniem, studentiem, senioriem 1,00 eur
 • Izrāde “Kas labs vēderam, tas labs traipiem” - galvenajā lomā vešerienes
 • Bloga (@sirdsvirtuve) autores Kristīnes Stikānes meistarklase “Garšaugi Tavā uzturā”
 • Radošās aktivitātes un tirdziņš muižas parkā
 • Spēle drosmīgajiem “Uzmini, ko ēd!”

Garšaugi nav tikai piedeva ēdienam, garšaugi uzlabo un uztur arī labu veselību un ir pat efektīvs līdzeklis traipu tīrīšanai! Būs iespēja gan piedalīties meistarklasē, gan izaicinājumos, būs arī ekskursijas un izrāde un iespēja iegādāties labumus vietējā tirdziņā. 

Ingūna Pranka

Tūrisma informācijas centra vadītāja Lielplatones pagastā - Lielplatones muiža
inguna.pranka [at] jelgavasnovads.lv

Vilces muižas parkā aktivitātes no 11-18.00

Ekskursija gida pavadībā muižas parkā un kungu mājā 12.-13.30 un 15.00-16.30/Maksa pieaugušajiem 1,50 eur, skolēniem, studentiem, senioriem 1,00 eur

Visas dienas garumā:

 • dārza spēles  un radošā darbnīca bērniem “Iepazīsti dārzu!”
 • keramikas darbnīca “Māla herbārijs”/ Maksa no 3-10 eur
 • garšaugu izstāde

17.00 noslēguma koncerts ar Evelīnu Kramu

Kontakti
vilcesmuiza@jelgavasnovads.lv
tel. +371 26351169

Vircavas muižas parkā plkst. 12:30 un 14:30 pastaiga garšu un smaržu pasaulē gida pavadībā "Kas aug manā dārziņā, tas kundziņam šķīvītī"!/Maksa pieaugušajiem 1,50 eur, skolēniem, studentiem, senioriem 1,00 ekur

Kontakti

Ina Jurģe

Tūrisma informācijas punkta vadītāja Vircavas pagastā
ina.jurge [at] jelgavasnovads.lv

3. jūlijā

Elejas Muižas parkā un pie Tējas namiņa visas dienas garumā radošās aktivitātes, kas saistītas ar dažādu tēju iepazīšanu, kā arī iespēja iesaistīties sietspiedes darbnīcā, kuras laikā pašu rokām ar dabas motīviem apdrukāt atmiņā paliekošu suvenīru. Tāpat pa dienu paredzēta tematiska ekskursija, kuras ietvaros labāk iepazīt un izzināt dabisko vidi Elejas Muižas parkā.

 • 12:00 Ekskursija pa Elejas Muižas parku un Tējas namiņu (1,50€ pieaugušajiem, 1,00€ skolēniem, studentiem un senioriem)
 • 12:00-15:00 Lailas Šutines dekupāžas darbnīca un tirdziņš
 • 13:00-15:00 Sietspiedes darbnīca ar dabas motīviem (vada grafiskās mākslas telpa "punkts")

*apdrukai paņem līdzi gaiša auduma T- kreklu vai auduma maisiņu

Pasākuma laikā radošās aktivitātes Elejas Tējas namiņā

Laipni gaidīti visi interesenti!