Novada ziņas Jaunatne

Janvāra izskaņā Svētes pagastā norisinājās krāšņs un aizraujošs Jaungada erudīcijas pasākums Jelgavas novada jauniešiem “Limuzīns Jaungada krāsās 2023”, kurā kopumā piedalījās 22 komandas - 21 jauniešu komanda no dažādiem Jelgavas novada pagastiem, kā arī Jelgavas novada Jaunatnes lietu nodaļas komanda. Kopā pasākumā piedalījās ap 150 Jelgavas novada jauniešu.

Pasākums pirmo reizi notika 2020. gada janvārī, taču sakarā ar Covid-19 izplatības ierobežošanas pasākumiem tikai šogad tas varēja piedzīvot otro sezonu. 

Pasākumā piedalījās:

četras Svētes pagasta komandas - “Senukai”, “Retro”, “Čabulīši” un “Puikas no rajončika”, četras Zaļenieku pagasta komandas - “Bukaiši”, “Lode”, “Ķip gudras” un “Černobiļas pienācēji”, apvienotā Svētes un Ozolnieku pagasta komanda “Brauniji Parīzē”, “EKLER” un “Dzīvā Wikipedia” no Ozolnieku pagasta, Vircavas pagasta komandas - “Bites” un “Narvesens”, Elejas pagasta komandas - “Kurmīši”, “Elejas gangsteri” un “Ādolfa sekotāji”, Sesavas pagasta komandas - “Zemgale”, “Midžeti”, “Arbūzi” un “Čiekuri”, Jaunsvirlaukas pagasta komanda “KāBūs TāBūs” un Jelgavas novada Jaunatnes lietu nodaļas komanda “Gandrīz jaunieši”.

Pasākums norisinājās divās daļās. Pirmajā daļā jaunieši nodevās interesantu atjautības, erudīcijas uzdevumu pildīšanai, dziesmu minēšanai un sava Jaungada limuzīna skicēšanai. Otrajā daļā jauniešiem bija jādodas uz norādītajiem kontrolpunktiem un jāpilda dažādi praktiski uzdevumi, piemēram, no piparkūkām jāuzceļ piparkūku namiņš, foto stūrītī jāuztaisa labākā un interesantākā komandas kopbilde, jāatbild uz jautājumiem par Jelgavas novadu un citi uzdevumi.

Interesantākās uzskicētās Limuzīna bildes, komandas kopbildes un uzceltos piparkūku namiņus izvērtēja speciāli izveidota žūrija: Jānis Zariņš - Svētes jauniešu centra vadītājs, pasākuma “Limuzīna Jaungada krāsās 2023” organizators, Sandra Jākobsone – Svētes pagasta Jēkabnieku kultūras nama vadītāja, Sanda Jurāne – aktīva Zaļenieku pagasta jauniete, pasākuma līdzorganizatore.

Žūrijas simpātiju balvu par labāk uzskicēto Jaungada limuzīnu ieguva Ozolnieku pagasta komanda “EKLER”, Zaļenieku pagasta komanda “Ķip gudras” un Ozolnieku pagasta komanda “Dzīvā Wikipedia”.

Pirmo vietu ieguva Ozolnieku pagasta komanda “EKLER” (Evelīna Kairiša, Kārlis Lipšāns, Luīze Plone, Elvisa Gabrāne, Rēzija Gabrāne), otro vietu – Ozolnieku pagasta komanda “Dzīvā Wikipedia” (Ralfs Prauliņš, Eva Valtere, Estere Elizabete Ponciusa, Sanita Višņauska), trešo vietu – Zaļenieku pagasta komanda “Bukaiši” (Viktors Kacuba, Juris Babris, Uvis Zelčs, Ramona Lielauza), ceturto vietu – Vircavas pagasta komanda “Bites”, piekto vietu – Elejas pagasta komanda “Ādolfa sekotāji”.

Visi pasākuma dalībnieki tika apbalvoti un saņēma dāvanas, ko sarūpēja Jelgavas novada pašvaldība, “Europe Direct” informācijas centrs Jelgavā, “Karameļu darbnīca”, Tonuss “Sapņu boulings”, biedrība “Zariņš & Co”.

Pasākumu organizēja Svētes jauniešu centra vadītājs J.Zariņš kopā ar Svētes un Zaļenieku pagasta aktīvajiem jauniešiem, vadīja Svētes pagasta jaunietis Aleksandrs Fedotovs. Kā brīvprātīgie pasākuma organizēšanā iesaistījās aptuveni 20 Svētes un Zaļenieku pagasta jaunieši. 

 

Erudīcijas pasākums Jelgavas novada jauniešiem “Limuzīns Jaungada krāsās 2023”


Informāciju sagatavoja: Svētes jauniešu centra vadītājs Jānis Zariņš