Pasākumi
Mājas kafenīcas

Jelgavas novads atrodas pašā Latvijas vidū. To caurvij Lielupe ar tās daudzajām pietekām, upju līčos un pļavās sastopamas retas augu, putnu un dzīvnieku sugas, liecinot par tīru apkārtējo vidi. Jelgavas novada bagātība ir nozīmīgie pagātnes notikumi, par ko liecina liels skaits muižu, kas aicina izzināt to bagāto vēsturi, stāstus un leģendas, reizē izbaudot dažādu gadalaiku iekrāsoto dabas skaistumu muižu parkos. Tāpat no Jelgavas novada nākušas vairākas nozīmīgas personības – Latvijas pirmais prezidents Jānis Čakste, rakstnieks Edvarts Virza, gleznotājs Ģederts Eliass un daudzi citi, ar kuru dzīves un darba ieguldījumu varam lepoties. Vienaldzīgu neatstāj arī vēstures notikumi un karavīru varonība Ziemassvētku kaujās, ko izzināt un sajust var Ložmetējkalna apkārtnē. Izsenis Jelgavas novads bijis pazīstams kā maizes klēts, bet turpat līdzās – kā mazas saliņas starp lielajiem labības laukiem atrodas ģimenes saimniecības, kur darbojas uzņēmīgi mājražotāji. Tieši šeit top jaunas garšas un netradicionāli ēdieni, kurus varēsiet nobaudīt garšu ceļojumā pa Jelgavas novadu.

Ar šī gada mājas kafejnīcu piedāvājumu, kontaktiem un papildus sarūpēto piedāvājumu varat iepazīties šeit.

Iepazīstinām ar Mājas kafejnīcu dienas '23 Jelgavas novadā dalībnieku piedāvājumiem.

 Piemājas saimniecība “Mūsu avenes”, Jelgavas iela 19, Vircava, Vircavas pag., Jelgavas nov., 5. un 6.augustā aicina baudīt maltīti mājas kafejnīcā “Avenīte”.

• Glūdas skola, Glūdas pagasts, Jelgavas novads, 5. augustā kafejnīcā “Basām kājām zaļā pļavā” viesus gaidīs Glūdas pamatskola.

• Biedrība “Bramberģes muiža”, Glūdas pagasts, Jelgavas novads, 5. un 6.augustā viesus uzņems mājas kafejnīca “Bramberģes pils”.

• Mājas “Dimanti”, Svētes pagasts, Jelgavas novads, 5. un 6.augustā viesus uzņems Pop Up kafejnīca “Dimanti”.

• Svētes pils, Lielsvētes iela 18 k-1, Svēte, Svētes pagasts, Jelgavas novads, 5.augustā viesus uzņems mājas kafejnīca “Garšas smaržas pils dārzā”.

• SIA MārLapiņi un Ziemassvētku kauju muzejs, Mangaļi, Valgundes pagasts, 5.augustā viesus uzņems mājas kafejnīca “Kaujas par mārrutkiem”.

• Mājamatniecības uzņēmums Livonijas dzintars, Lielupes iela 75, Kalnciems, Jelgavas novads, 5. un 6.augustā viesus uzņems mājas kafejnīcu “Livonijas dzintars”

• Piknika vieta “PikNīca”, “Puraiņi” Cenu pagasts, Jelgavas novads, 5. un 6.augustā viesus uzņems mājas kafejnīcu “PikNīca”.

• Mājsaimniecība “Zildeguņi”, Jelgavas novads, Zaļenieku pagasts (netālu no Ūziņu dzirnavām), 6.augustā viesus uzņems mājas kafejnīca “Pirmais mēģinājums”.

• Mājsaimniecība “Lauri”, Zaļenieku pagasts, Jelgavas novads, 5. un 6.augustā viesus uzņems mājas kafejnīca “Satiksimies-Tiksimies zem liepām”.

• Z/S Jaunavas, Jelgava, Jelgavas novads, Glūdas pagasts , “RASAS”, 5. un 6.augustā viesus uzņems mājas kafejnīca “Trifeļu dārzs”.

• Jāņa Čakstes māja, Auči, Salgales pagasts, Jelgavas novads, 5.augustā viesus uzņems mājas kafejnīca “Ukrainas garša Zemgalē”.

• ZELT smiltsērkšķu dārzs, Zeltlejas, Jelgavas novads, Platones pagasts, 5. un 6.augustā viesus uzņems mājas kafejnīca “ZELT oranžais gardēžu pikniks ar dzīvo mūziku”.

“Mājas kafejnīcu dienas 2023” ir Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un Latvijas Lauku tūrisma asociācijas "Lauku ceļotājs” organizēta akcija ar mērķi popularizēt Latvijas reģionu tūrisma piedāvājumu.

Akcijas laikā interesentiem tiek piedāvāta iespēja nogaršot vietējo ēdienu, gūt lielisku garšas pieredzi, kā arī baudīt aizraujošu kultūras programmu. Šogad laika posmā no jūlija līdz septembra vidum visā Latvijas teritorijā tiks piedāvāts 41 saistošs galamērķis.

Novērtē savu Mājas kafejnīcu pieredzi un piedalies balvu izlozē!

Ceram, ka izbaudi kafejnīcas saimnieku viesmīlību, gardo maltīti un lokālās aktivitātes.

Pateicamies par kafejnīcas apmeklējumu un aicinām sniegt atgriezenisko saiti aptaujā, kuru aizpildot, iespējams, tieši Tu iegūsi vērtīgas balvas ģimeniskai atpūtai Latvijā!

BALVĀ: piecas dāvanu kartes 100 EUR vērtībā no "Lauku Ceļotājs" tūrisma un atpūtas pakalpojumiem Latvijā!

Kā to varēs izmantot? Piemēram, lai atrastu neparastāko kempingu, ģimenei draudzīgāko brīvdienu māju, pirts rituālu burvjus vai kādu lauku SPA romantiskai atpūtai divatā!

Izloze notiks 20.septembrī.

Informāciju sagatavoja: Jelgavas reģionālais tūrisma centrs