Eiropas dienas

Latvija jau 19 gadus ir Eiropas Savienības dalībvalsts un mēs – Eiropas Savienības pilsoņi. Leposimies un 9. maijā svinēsim Eiropas dienu, piedaloties un organizējot dažādus pasākumus, aktivitātes un stiprinot izpratni par mūsu kā eiropiešu izaugsmes iespējām, solidaritāti, kultūru dažādību un vērtībām, kas mūs vieno.

Mēs varam būt lepni par savu valsti un piederību Eiropai, kas tiecas būt zaļākais kontinents pasaulē, veicina jaunu prasmju apguvi un kāpina savu konkurētspēju citu valstu vidū. Mēs esam daļa no Eiropas Savienības, kas rūpējas par drošību un iestājas par demokrātiju, tiesiskumu un brīvībām.

Eiropas dienu varam atzīmēt ar individuālām un kopīgām aktivitātēm:

  • No 7.-.9. maijam www.esmaja.lv piedalīties tiešsaistes testā Eiropas eksāmens
  • 9.maijā viesoties Eiropas pagalma svētkos Eiropas Savienības mājā Aspazijas bulvārī 28, Rīgā. Sīkāka informācija šeit
  • Pagatavot ēdienus, iedvesmu smeļoties, piemēram, Izcili! Ēdieni no lieliskiem Eiropas produktiem,  Izgaršo Eiropu vai jauniešu diskusiju cikla “ESi NĀKOTNE” zupu recepšu krājumā
  • Organizēt galda spēļu turnīru, izmantojot Eiropas Savienības valstīs radītas spēles, piemēram, Kubika Rubika turnīru (Ungārija), Alias (Somija), aktīvākos aicinām doties pagalmā un organizēt petanka spēli (Grieķija)

Aicinām svinēt Eiropas spēku un vienotību kopā!

Europe direct logo