Novada ziņas
piemeneklis

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs patriotu mēneša ietvaros 13. novembrī aicina uz pasākumu “Personība, demokrātija, dzimta”.
Pulksten 11 un 14 Jāņa Čakstes mājā būs iespēja baudīt patriotisku noskaņu un iepazīt Latvijas vēsturi. Pasākuma ietvaros paredzētas ekskursijas gida pavadībā, kas ļaus izzināt Latvijas pirmā prezidenta dzīves līkločus un viņa ieguldījumu demokrātijas attīstībā. Apmeklētājiem būs iespēja minēt krustvārdu mīklu, pastaigāties pa vēstures taku un pavadīt laiku patriotiskās sarunās pie siltas tējas tases.

Novembris Latvijā ir īpašs laiks, kad atceramies svarīgus vēsturiskus notikumus un godinām tautas varoņus. Tas ir laiks, kad sajūtam spēcīgu saikni ar savu valsti, savām saknēm un, izrādot cieņu, piespraužam valsts karoga lenti pie krūtīm.

JRTC aicina ikvienu 13.novembrī pulksten 11 un 14 viesoties Jāņa Čakstes mājā Jelgavas novadā, kur būs iespēja baudīt patiesi patriotisku noskaņu un iepazīt Latvijas vēsturi. Pasākuma ietvaros paredzētas ekskursijas gida pavadībā, kas ļaus iepazīt Latvijas pirmo prezidentu, viņa ieguldījumu demokrātijas attīstībā un Čakstes dzimtu. Apmeklētājiem būs iespēja minēt krustvārdu mīklu, pastaigāties pa vēstures taku un pavadīt laiku patriotiskās sarunās pie siltas tējas tases. Ikviens apmeklētājs aicināts paņemt līdzi svecīti, lai kopīgi izveidotu simbolisku gaismas ceļu. 

Latvijas valsts pirmā prezidenta Jāņa Čakstes dzimtas māja atrodas Jelgavas novada Salgales pagastā, gleznainā Lielupes krastā. Ēka celta 20. gs. 30. gados un kopš 1995. gada atkal pieder Čakstes dzimtai un to apdzīvo Čakstes ģimene. Atjaunotajā kalpu mājā 2018. gadā atklāta ekspozīcija, kas modernā, laikmetīgā veidā vēsta par Latvijas Valsts pirmā prezidenta un viņa dzimtas likteņiem. 

Dalība pasākumā ir bez maksas. Dalību lūgums pieteikt pa tālruni +371 63005447 vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv

Pasākuma laikā notiks foto uzņemšana un/ vai filmēšana ar mērķi informēt sabiedrību par aktivitātes norisi, kā arī arhīva uzkrāšanas, dokumentēšanas, saglabāšanas vajadzībām un publicitātes materiālu veidošanai.

Informācija par datu apstrādi Jelgavas valstspilsētas pašvaldībā pieejama tīmekļa vietnē: www.jelgava.lv