Domes sēžu zāle

Oktobrī darbu sāks Jelgavas novada Jauniešu dome vismaz 25 aktīvu jauniešu sastāvā. Ja esi vecumā no 13 līdz 25 gadiem, vēlies pievienoties Jauniešu domes komandai un radīt pārmaiņas savā un citu dzīvē, aicinām Tevi pieteikties dalībai līdz 2. oktobrim, aizpildot elektronisko pieteikumu ŠEIT https://ej.uz/jnjdp.

27. septembra domes sēdē deputāti lēma atbalstīt ieceri izveidot Jelgavas novada Jauniešu domi un apstiprināja sagatavoto nolikumu, kas nosaka Jauniešu domes struktūru, darbības mērķus, uzdevumus, tiesības un atbildību.

“Ideja par Jauniešu domes izveidi Jaunatnes lietu nodaļā brieda jau kādu laiku, taču pēdējais impulss tās izveidei dots pēc tam, kad Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra izsludināja projektu konkursu Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmā. Tobrīd tapa skaidrs, ka pienācis laiks Jauniešu domes atjaunošanai arī mūsu novadā,” stāsta Jelgavas novada Jaunatnes lietu nodaļas vadītājs Valters Siksna.

Jaunizveidotās Jauniešu domes darbības mērķis ir nodrošināt novada jauniešu interešu pārstāvniecību un vajadzību aizstāvību, risinot problēmas, kas tieši vai netieši skar jauniešus. Lai strukturētu domes darbību, tiks veidotas sešas darba grupas -  sabiedrisko attiecību, sporta un veselības, kultūras, izglītības, attīstības un labklājības jautājumu izskatīšanai.

Jauniešu domes galvenie uzdevumi ir izzināt, pētīt un analizēt jauniešu intereses, problēmas un vajadzības, izstrādāt priekšlikumus pašvaldības jauniešu dzīves kvalitātes uzlabošanai, veicināt sadarbību un pieredzes apmaiņu vietējā, nacionālā un starptautiskā mērogā, pārstāvēt jauniešus un viņu viedokli, informēt jauniešus par viņiem piedāvātajām iespējām, iesaistīties pašvaldības darbā ar jaunatni, kā arī organizēt aktivitātes, pamatojoties uz jaunatnes jomas prioritātēm, un iesaistīt jauniešus fiziskās aktivitātēs, veicinot veselīgu dzīvesveidu un lietderīgu brīvā laika izmantošanu.

Projekta “Jauniešu līdzdalības sistēmas pilnveide Jelgavas novadā” ietvaros novada jauniešiem un jaunatnes darbiniekiem bija iespēja mācīties no Jūrmalas, Madonas un Bauskas novadu kolēģu pieredzes, kā arī piedalīties neformālās apmācībās par līdzdalības iespējām. Šīs zināšanas un iegūtie kontakti lieti noderēja Jelgavas novada Jauniešu domes nolikuma izstrādē un būs vērtīgi arī turpmākā darbā.

Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2023.-2025. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

Proejkti