Iedzīvotājiem Projekti Veselība
Jelgavas novada iedzīvotāji aicināti piedalīties BEZMAKSAS izglītojošās lekcijās

Ikviens, kam rūp sava veselība, aicināts uz izzinošām un interesantām lekcijām par slimību profilaksi un garīgo veselību.

22.novembrī plkst.17.30-19.00  - 40 gadu krīze - mīts vai patiesība? Kas notiek ar mūsu ķermeni ap 40-50 gadu vecumu, kāpēc. Vai no krīzes iespējams izbēgt un ko varu darīt, lai justos laimīgs un vesels arī pēc 40.

Lektore -  Ilva Koškina, sertificēta ģimenes ārste un Ģimenes veselības prakses “Hēbe” vadītāja.

Lekcija notiks Jelgavas novada pašvaldības Centrālās administrācijas ēkā, Pasta iela 37, Jelgava, Lielā zālē.

28.novembrī plkst.18.00-19.30 (tiešsaistē) – Uzturs onkoloģisko slimību profilaksei riska faktori saslimšanai, kādu produktu lietošana uzturā veicina un kādu – samazina risku saslimt ar onkoloģiskām slimībām, kā mazināt saslimšanas riskus un dzīvot veselīgāk.

Lektore -  Ilze Lutere, sertificēta uztura speciāliste, maģistrs uzturzinātnē, ikdienā strādā Jaunķemeru rehabilitācijas centrā, vada seminārus onkoloģiskajā pacientu biedrībā Dzīvības koks un Vita.

30.novembrī plkst.17.30-19.00 Mīli un rūpējies par savu sirdi! - Ir slimības, pret kurām efektīvākā profilakse ir vakcinēšanās. Savukārt sirds un asinsvadu slimības daudzos gadījumos varam novērst mēs paši. Nāc un uzzini – kā?! Sirds un asinsvadu sistēmas ietekmējošie faktori, biežāk sastopamās sirds- asinsvadu slimības un to pazīmes. Kā iespējams mazināt saslimšanas riskus pašiem, kam sekot līdzi ikdienā, kā pamanīt hronisku sirds un asinsvadu slimību pazīmes, kuru gadījumā savlaicīgi jāvēršas pie ģimenes ārsta.

Lektors -  Daiņus Gilis, ārsts kardiologs ar specializāciju aritmoloģijā.

5.decembrī plkst.18.00-19.30 (tiešsaistē)  - Kā es varu parūpēties par sevi? Mūsdienu sarežģītajā pasaulē ir grūti atrast līdzsvaru, ja neprotam par sevi pienācīgi parūpēties. Tādā gadījumā mēs projicējam uz citiem gaidas, kas nevar tikt īstenotas, vai neuzdrīkstamies atklāti paust savas dziļākās vajadzības.

Vai es zinu, kas man īsti nepieciešams? Vai es zinu, kā man šobrīd visvairāk trūkst? Vai es zinu, kā nonākt pie šīs zināšanas? Ko nozīmē nobriedusi dzīve? Kas no tā, ko sagaidu no citiem, būtu jāpaveic man pašam?

Lektors -  Juris Rubenis, Dr.theol., Latvijas Zinātņu akadēmijas goda loceklis, daudzu grāmatu autors.

Lekcijas tiek organizētas ESF projekta “Slimību profilakses un Veselības veicināšanas pasākumi Jelgavas novadā” (Nr. 9.2.4.2/16/I/033) ietvaros.

Vairāk informācijas par pasākumu var iegūt zvanot vai rakstot Jelgavas novada pašvaldības veselības veicināšanas koordinētājai Dacei Mauliņai -  tālrunis 29185381 (darba laikā), e-pasts: dace.maulina@jelgavasnovads.lv.

attels