Projekti
Aizupes pamatskolas izglītojamie piedalās starptautiskā mācību aktivitāšu nedēļā Čehijā

No š.g. 15. līdz 19.maijam Aizupes pamatskolas astoņi skolēni: Sintija Hāne, Stefānija Siliņa, Sāra Letinska, Amēlija Stone, Loreta Bukovska, Emīlija Sofeičenko, Raitis Vecums-Veco, Krišjānis Prīsis un 2 pavadošie skolotāji: Vita Zakse un Baiba Jansone piedalījās Erasmus+ programmas projekta Nr. 2021-1-LV01-KA220-SCH-000024421 "Living and learning in natural and green environment" mācību aktivitātēs Čehijā, pilsētā Kamenicky Šenov. Šī bija sestā un noslēdzošā mobilitāte projektā (C6) un tā notika pie projekta partneriem Základní škola a mateřská škola Kamenický Šenov. Aktivitāšu nedēļas tēma: “Dabiskā vide mums apkārt”.

Par mobilitātes laikā piedzīvoto stāsta skolotāja Vita Zakse:

“Aktivitāšu nedēļa mums iesākās ar visu 6 dalībvalstu skolēnu mājasdarbu prezentācijām. Tālākā diena gaitā apmeklējām stikla rūpnīcu "Preciosa”, kurā iepazinām stikla izgatavošanas vēsturi, tehnoloģijas, kā arī tikām iepazīstināti ar konkrētā uzņēmuma produkcijas sortimentu. Konkrētais uzņēmums dibināts 1724.g. un tajā radītās lustras rotā tādas pazīstamas vietas kā La Scala teātri Milānā, Lielo teātri Maskavā u.c. Tās pašas dienas pēcpusdienā skolēni un skolotāji apmeklēja Stikla muzeju un piedalījās darbnīcās "Dažādu formu veidošana no stikla". Skolēni piedalījās orientēšanās spēlē.

2.dienā skolēni un skolotāji devās uz Nacionālo parku: "Jetrichovice" jeb Bohēmijas Šveici, kas atrodas Čehijas ziemeļrietumu daļā netālu no robežas ar Vāciju. Bohēmijas-Saksijas Šveice ir teritorija ar neskartu dabu un gleznainiem nostūriem. Vācijā šo parku sauc par Saksijas Šveici, savukārt Čehijā - par čehu. Šī nacionālā parka apmeklējuma laikā tika iepazīta vietas vēsture, tās flora un fauna, kā arī senie pieminekļi, kas ir svarīgi ne tikai kā Čehijas, bet visas Eiropas kultūras sastāvdaļa. Dienas pēcpusdienā skolēniem un skolotājiem notika darbnīca Rubens ziepju fabrikā Ružovā.

“Ģeoloģiskās “ jeb 3. dienas rīts skolēniem iesākās ar darbnīcām "Veco lietu pārstrāde jaunajā", kurā no T-krekliem tika izveidotas auduma somas, savukārt no lietotiem CD izgatavoti sienas dekori. Pēc šīs aktivitātes sekoja spēles un dažādas aktivitātes par ģeoloģijas tēmu pie “Panska skala”, kas atrodas netālu no Kamenický Šenov. Nosaukumu “Panska skala” var tulkot kā “Kunga klinti”. Sava izskata dēļ to sarunvalodā dēvē arī par Varhany ("stabuļu ērģelēm"). Tā sešstūrainās bazalta kolonnas sasniedz līdz 12 m augstumā.

”Ekoloģiskā diena” tika pavadīta dabas muzejā un urāna šahtu muzejā Česka Ļipa. Vēlāk devāmies uz Diamo kompāniju Straža p. Ralskem, kurā apmeklējām bijušās urāna raktuves. Pēcpusdienā notika dažādas āra aktivitātes Hamr n. Jezere piekrastē.

Noslēguma diena, jeb“ We are eco” (mēs esam eko), iesākās ar sportiskām aktivitātēm. Skolēniem un skolotājiem bija iespēja izvēlēties vienu no 2 pārvietošanās veidiem: braukt ar skūteri vai doties ar kājām 8 km garā distancē pa maršrutu: Panska skala - Novy Oldrichov - Volfartice – skola Kamenicky Šenov. Maršruta laikā, pārtraukumu brīžos notika dažādas izglītojošas aktivitātes. Šīs dienas pēcpusdienā, ar pateicības vārdiem ikvienam partnerim vadošais partneris, jeb Aizupes pamatskolas pārstāvji pateicās visiem klātesošajiem par ieguldīto darbu projekta mērķu sasniegšanā un līdzšinējo aktivitāšu īstenošanā, čehu partnerskolai par viesmīlīgo uzņemšanu, savukārt čehu kolēģi atskatījās uz nedēļas laikā padarīto un izdalīja sertifikātus par dalību.”

Projekts tiek īstenots no 2021.gada 1.novembra līdz 2023.gada 30.septembrim. Projekta kopējais finansējums 220 210 EUR, ko 100% apmērā finansē Eiropas Komisija. Aizupes pamatskolai projekta īstenošanai pieejamais finansējums sastāda 44 480 EUR. Projekta koordinators – Jelgavas novada pašvaldības Attīstības nodaļas izglītības projektu vadītājs Agris Dobrovoļskis (agris.dobrovolskis@jelgavasnovads.lv, 63048487), projekta kontaktpersona Aizupes pamatskolā – angļu valodas pedagogs Vita Zakse. 

logo