Novada ziņas
Aizvadītas sportiskas aktivitātes novada iedzīvotāju veselībai

Lai veicinātu skolēnu un dažāda vecuma novada iedzīvotāju veselīgu un aktīvu dzīvesveidu, URBACT programmas projekta “Spēles paradigma” ietvaros oktobra mēnesī tika organizētas vairākas sportiskas un kolektīvu saliedējošas aktivitātes.

Tā 4.oktobrī, sadarbībā ar Jelgavas novada Sporta centru, organizētas Jelgavas novada skolēnu sporta spēles disku golfā (visām novada skolām, četrās vecuma grupās: A (2004.-2006.dz.g.), B (2007.-2008.dz.g.), C (2009.-20010.) D (20011.-2012.dz.g.), un līdztekus notika arī sacensības "Orientēšanās labirints", kurā piedalījās visi spēļu dalībnieki.

Pasākumā piedalījās 84 skolēni un uzvarētāji ir:

Disku golfā:

D grupā - meitenēm Elīna Zemeža, zēniem Roberts Meija

C grupā - meitenēm Elizabete Blūma, zēniem Linards Jakuško

B grupā - meitenēm Marija Vagele, zēniem Kristers Edgars Līdaks

A grupā - jaunietēm Elīna Ropiņa, jauniešiem Sandris Moncevičs

Orientēšanās labirintā:

1.vieta Nešs Jermolovs, 2.vieta Jānis Bleidels, 3.vieta Norberts Bleidels

Nākamais pasākums norisinājās 14.oktobrī Vilces pagasta Zaķu pļavā, kur sadarbībā ar biedrību Workout Generation tika organizētas Jelgavas novada izglītības iestāžu 7.klašu skolēnu sporta spēles un  klašu saliedēšanas aktivitātes. Pasākumā piedalījās ap 200 Jelgavas novada skolu septīto klašu audzēkņi, kuri sacentās gan individuālajās (tālmešana, ielu vingrošanas elementi, žonglēšana ar bumbu, svaru atlētika), gan komandu spēlēs – bumbu saspēles, tautas bumba, izdzīvošanas spēle un galvenais pasākuma akcents – spēles “PĀRNESUMS” turnīrs, kas paredz kopīgas spēles taktikas izstrādi un īstenošanu klases saliedēšanai. Īpaši iedvesmojoši jauniešiem šķita ielu vingrošanas paraugdemonstrējumi, kurus demonstrēja jauniešu kategorijas freestyle Latvijas čempions Edgars Furniks un vicečempions Rodrigo Vītols.

Kā beidzamo sporta aktivitāšu pasākumu var minēt Jelgavas novada čempionātu apvidus skrējienā un disku golfā, kas norisinājās 15.oktobrī Vilces pagastā. Līdztekus norisinājās arī orientēšanās labirints.

Jelgavas novada čempionātā apvidus skrējienā:

Jauniešiem 1.vieta - Ralfs Prauliņš, jaunietēm - Ilze Jumiķe

Vīriešiem 1.vieta - Ņikita Samsonovs, sievietēm - Aleksandra Bogdanova

Senioriem 1.vieta - Juris Jevsins, seniorēm - Ieviņa Gaiziņa

Jelgavas novada čempionātā disku golfā:

Jauniešiem 1.vieta - Linards Jakuško, jaunietēm - Elizabete Blūma

Vīriešiem (reitings 750<) 1.vieta - Juris Jevsins, sievietēm - Jūlija Mangale

Vīriešiem (reitings >750) grupā - Darians Galāņins

Orientēšanās labirintā balviņas ar projekta “Spēles paradigma” simboliku saņēma visi, kuri piedalījās.

URBACT programmas projekts “Spēles paradigma II”, Nr. 8211. Projekta ieviešanas laiks: 14.06.2021. - 31.12.2022. Projekta kopīgais finansējums 549190,00 EUR (ES finansējums 411568,00 EUR un partneru līdzfinansējums 137 622,00 EUR), tai skaitā Jelgavas novada pašvaldībai novirzītais finansējums 90200,00 EUR (ES finansējums 76670,00 EUR, pašvaldības līdzfinansējums 9020,00 EUR un valsts budžeta dotācija 5% 4510,00 EUR).

OKTOBRA SPORTISKĀS AKTIVITĀTES NOVADA IEDZĪVOTĀJU VESELĪBAI