Projekti
Aizvadīts jau devītais audžuģimeņu un aizbildņu salidojums

Jelgavas novada Bāriņtiesas un EUROPE DIRECT (ED) projekta rīkotais ikgadējais audžuģimeņu un  aizbildņu salidojums šogad notika 2. jūlijā Cenu pagasta Brankās, pulcējot kopā audžuģimenes un aizbildņus gan no Jelgavas novada, gan citām Latvijas pašvaldībām.

Jau devīto gadu pēc kārtas kopīgā pasākumā tikās audžuģimenes un aizbildņi, kas uzņēmušies rūpes par tiem Jelgavas novada bērniem, kuri dažādu apstākļu dēļ palikuši bez bioloģisko vecāku gādības. Šajā tikšanās reizē audžuvecākiem un aizbildņiem bija iespēja piedalīties izglītojošā lekcijā par to, kā atjaunot emocionālo līdzsvaru un uzlabot savstarpējās attiecības, kā arī dalīties pieredzē un, svarīgākais, pavadīt laiku kopā brīvā, radošā gaisotnē, atpūšoties no ikdienas rūpēm.

“Aizbildņi un audžuģimenes ir piemērs mums visiem ar savu pašaizliedzību, augsto atbildības sajūtu un neizmērojamo mīlestību, dodot mājas un ģimenes sajūtu Jelgavas novada bērniem. Siltus un atzinīgus vārdus varam teikt katram, kurš ir uzņēmies rūpes par kādu no bērniņiem. Katra šāda kopā sanākšana ir iespēja savstarpēji pārrunāt dažādas aktualitātes, gūt atbalstu un spēku vienam no otra, uzklausot citu piemērus un padomus. Vairāku gadu garumā valsts līmenī tiek aktīvi diskutēts par ārpusģimenes aprūpi bērniem, kuri palikuši bez vecāku gādības.  Statistikas dati liecina, ka bērnu un jauniešu skaits, kas paliek bez bioloģisko vecāku gādības ir nemainīgs, taču būtiski ir samazinājies bērnu skaits bērnunamos, kas atspoguļo to, ka aizvien vairāk bērniem tiek nodibināta aizbildnība”, stāsta Jelgavas novada Bāriņtiesas vadītāja Solveiga Alksne.

Pasākuma laikā, kas sestdien 2. jūlijā norisinājās Cenu pagastā lieliskajā “Branku Brančotavā”, dalībniekiem bija iespēja baudīt plašu svētku programmu – izglītojošu lekciju vecākiem, radošas un izglītojošas aktivitātes bērniem (ED centra stendā norisinājās radošas un informatīvas aktivitātes par Eiropas Savienību un tās dalībvalstīm, tāpat notika tikšanās ar supervaroņiem, dažādas sportiskas aktivitātes, Mini Zoo zvēriņu apskate, apmīļošana un pabarošana, vizināšanās ar ponijiem, ziepju burbuļu šovs u.c. ). Pasākuma koncertā lielos un mazos klausītājus priecēja mūziķis Uldis Timma, savukārt iluzionists Robijs Trankalis uzbūra maģisku noskaņojumu un radīja jautrību publikā. Noslēgumā ģimenēm tika pasniegtas ED centra sarūpētās dāvanas un foto rāmītis ar ģimenes fotogrāfiju, kas tika uzņemta pasākuma rītā.

Jelgavas novadā audžuģimenes statusu ieguvušas 23 ģimenes, savukārt kopējais aizbildņu skaits ir 75.

Aizvadīts devītais audžuģimeņu un aizbildņu salidojums: