Atbalsts Ukrainai Novada ziņas
Foto

Noslēdzas  nometne, kas Jelgavas novadā uzņēma 26 ukraiņu bērnus un četras pavadošās personas no sadarbības pašvaldības Rava-Ruskas Ukrainā. Pirms promdošanās kopā ar Jelgavas novada pašvaldības pārstāvjiem nometnes dalībnieki vakar koncertēja un dalījās iespaidos par piedzīvoto.

Nometnes dalībnieki piedalījušies radošās darbnīcās, āra aktivitātēs, devušies ekskursijās, apmeklējuši nozīmīgus arhitektūras pieminekļus un muzejus, dažādo dabu un vietas - Rīgā, Jūrmalā, Tērvetē, Rundālē.

Jelgavas novada pašvaldību un Ļvivas apgabala Rava-Ruskas pilsētu sadraudzības saites vieno kopš 2022. gada 1. jūlija, kad tika noslēgts memorands sadarbībai dažādās jomās. 

Ņemot vērā Krievijas uzsākto karu Ukrainā, Jelgavas novada pašvaldība, iedzīvotāji un uzņēmēji līdz šim snieguši palīdzību dažādu lietu iegādei, kas noderīgas bēgļu izmitināšanai, bērnu nodarbību organizēšanai, neatliekamās palīdzības dienestu resursu papildināšanai un autotransporta sagādei. Savukārt nometnes organizēšana ir Jelgavas novada pašvaldības iespēja nodrošināt ukraiņu bērniem saulainu, krāsainu un mierpilnu dienu pieredzi atelpai no kara situācijas. Lielākā daļa nometnes dalībnieku ir bērni, kuru vecāki dienē Ukrainas bruņotajos spēkos. Jelgavas nmovadā šāda nometne notiek jau trešo reizi.