Jaunatne Jauniešiem Pasākumi
Foto

Jau 19. reizi Jaunsvirlaukas pagasta Staļģenē aizvadīts netradicionālais orientēšanās pasākums “Ziemas prieki 2024”, vienkopus pulcējot 70 jauniešus no visa Jelgavas novada, vienojot aizraujošam un izaicinājumiem pilnam skrējienam pa 12 dažādiem kontrolpunktiem. Sacensībās pavisam piedalījās 9 komandas un starp tām veiklākās šajā gadā izrādījās komandas no Svētes, Ozolniekiem un Ānes, attiecīgi Svētes komandai “ĢINTERMUIŽA” iegūstot 3. vieto, Ozolnieku komandai “SMUKIŅIE” ierindojoties 2. vietā un Ānes puišu komandai “KRASKA” izcīnot godpilno 1. vietu.

Lai arī sacensību pirmsākumi meklējami 2000. gadu sākumā, šī tradīcija ir dzīva vēl aizvien un vietējo ļaužu vidū iegājies jau kā sava veida zīmols. Pasākuma galvenais mērķis ir veicināt jauniešos sportisko garu, saliedētību un orientēšanās apvidū prasmju pārbaudi un attīstīšanu. Šajā gadā orientēšanās pasākumā bija pavisam 12 kontrolpunkti. Viens no to tiem bija zināšanu pārbaudes uzdevums QR formātā, trīs kontrolpukti bija ar foto orientēšanās elementiem, savukārt astoņos no tiem tika pārbaudīt dalībieku veiklība.

Netradicionālajā orientēšanās pasākumā Jelgavas novadu pārstāvēja jauniešu komandas “ŠAKĀĻI” (Vircava), “KRASKA” (Āne), “BJIC TUVU / Bebri” (Brankas), “ŅINZU BARS” (Lielplatone), “SMUKIŅIE” (Ozolnieki), “ĀDOLFA SEKOTĀJI” (Eleja). Savukārt Svētes pagasts tika pārstāvēts viskuplākajā skaitā (3 komandas) - “SVĒTES PĪLĒNI”, “SVĒTES GANGSTERI” un “ĢINTERMUIŽA”.

Pasākuma otrajā daļā jaunieši spēlēja komandu saliedēšanās spēles jeb ledlaužus, kā arī piedalījās cīņā par papildbalvu “Kahoot!” atjautības spēlē par Jaunsvirlaukas pagastu un Staļģeni, pārbaudot savu spēju atcerēties informāciju, kas tika sniegta kontrolpunktos. Pēc dalībnieku apbalvošanas ceremonijas norisinājās diskotēka, kuras laikā jaunnieši izspēlēja dažādas ballīšu spēles, savukārt par muzikālo noformēju rūpējās Ritma Institūta dīdžeju skolas absolvents DJ Fullhouse.

“Lai arī formāli pasākuma organizētājs ir Jauniešu iniciatīvu centrs, pasākums nevarētu notikt bez aktīvas vietējo jauniešu līdzdalības un atbalsta, par ko man kā jaunajam jauniešu centra vadītājam ir neizsakāmi liels prieks un gandarījums, jo pasākuma īstenošanā līdzdarbojās ap 20 aktīvajiem Jaunsvirlaukas un Salgales pagasta jauniešiem. Paldies jums par to!” – savu gandarījumu neslēpj Jaunsvirlaukas pagasta Jauniešu iniciatīvu centra vadītājs Ričards Pāns.

Tāpat ne mazāk svarīgi pateicības vārdi jāvelta uzņēmējiem, kuri atsaucās aicinājumam kļūt par pasākuma atbalstītājiem un sponsoriem, sarūpējot balvas pasākuma dalībniekiem. Sacensību galvenās balvas nodrošināja Lāzerpeintbola parks "LASERDOG", virtuālās realitātes studija “VR Gaming Latvija”, sporta un atpūtas komplekss “Rullītis”, atpūtas un sporta komplekss “Zemgale”, savukārt par veicināšanas balvām parūpējās Jelgavas novada pašvaldība un restorānu tīkls “Čili pizza”. Par tehnisko atbalstu un drukas pakalpojumiem jauieši pasakās uzņēmumam SIA “ForPrint”, savukārt Staļģenes pamatskolai - par telpu nodrošinājumu.