Sociālā joma
Aizvadīts pirts lietu “Zaļais tirdziņš” klātienē un tiešsaistes lekcijas “Dabas spēks”

Lauku partnerība “Lielupe” 3.jūlijā, īstenoja pirts lietu “Zaļo tirdziņu”, kas notika pie kafejnīcas "Zemnieka cienasts", Jaunsvirlaukas pagastā, Jelgavas novadā. Tirdziņš norisinājās vienlaicīgi vēl divās vietās Latvijā: Druvienas muižas parkā, Druvienā, Gulbenes novadā un Bebrenē, Bebrenes pagastā, Augšdaugavas novadā. Atklājot visus trīs tirdziņus notika novadu sasaukšanās tiešsaistē. Tirdziņus organizēja kolēģi no Biedrības "Sateka" un "Daugavpils un Ilūkstes novadu partnerības ''Kaimiņi''.

Tirdziņš Jaunsvirlaukā vienkopus pulcēja divdesmit vietējos ražotājus no Zemgales. Apmeklētāji varēja iegādāties dažādas pirts lietas, slotas, skrubīšus, lina un koka izstrādājumus, pirts cepures, dažādas ziedes un dabīgo kosmētiku.

Sadarbībā ar uzņēmumu SIA “Viesu Līči” šogad pirmo reizi notika arī tradicionālais “Līču tirdziņs”, kurā piedalījās divdesmit vietējie ražotāji. Apmeklētāji varēja iegādāties mājražotāju gardumus un amatnieku darinājumus. Tas vienkopus piedāvāja plašu vietējo produktu klāstu.

Paralēli tirdziņam, ikvienam bija iespēja tiešsaistē noklausīties vērtīgas lekcijas “Dabas spēks”.

Lekcijās skatītāji uzzināja par augiem, kas vācami jūlija mēnesī, to izmantošanas iespējām pirtī un ikdienā. Par to stāstīja pieredzējusi zāļu sieva no Vidzemes- Zeltīte Kaviere. Viņa dalījās ar praktiskām un noderīgām receptēm, piemēram kā pagatavot asinszāļu uzlējumu un kur to pielietot. Pirts slotas mācīja siet pirtniece Santa Matveja. Pirts ābecē ieskatījās pirtniece un terapeite Inese Īle. Par lekciju atraktīvu norisi rūpējās moderators Uldis Timma.

Ikviens var noskatīties lekciju video ierakstu.

“Zaļais tirdziņš” un lekcijas “Dabas spēks” bija kā kulminācija un noslēgums  projektam „Dabas spēks un pirts tradīcijas - sev, ģimenei un biznesam!”

Projekts „Dabas spēks un pirts tradīcijas - sev, ģimenei un biznesam!”,  Nr. 18-00-A019.333-000006 tika īstenots Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai, Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.—2020. gadam pasākuma „Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība" ietvaros.

Biedrība Lauku partnerība “Lielupe”