Pašvaldība Novada ziņas
Apturētas trīs deputātu pilnvaras un no amata atbrīvots domes priekšsēdētāja vietnieks

Pamatojoties uz likuma “Par pagaidu papildus prasībām Saeimas deputātu un pašvaldību domju deputātu darbam”, Jelgavas novada dome 17.novembra ārkārtas domes sēdē atbalstīja lēmumprojektu par trīs deputātu pilnvaru apturēšanu, kuri līdz 15.novembrim nebija ieguvuši Covid-19 sertifikātu. Ņemot vērā sertifikāta neesamību, viens no atstādinātajiem deputātiem atbrīvots arī no Jelgavas novada domes priekšsēdētāja vietnieka amata.

Likumā noteikts, ka pašvaldības domes deputāta pilnvaras īstenot ir tiesīgs tikai tāds deputāts, kurš līdz 2021.gada 15.novembrim ir ieguvis un uzrādījis pašvaldības vēlēšanu komisijai Covid-19 sertifikātu, kas apliecina vakcinācijas vai pārslimošanas faktu, kā arī deputāts, kurš saņēmis klīniskās universitātes slimnīcas speciālista vai konsīlija atzinumu par vakcinācijas atlikšanu uz noteiktu laiku un uzrādījis sertifikātu par negatīvu veiktā testa rezultātu. Apkopojot deputātu sniegto informāciju, Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Ziedonis Caune 17. novembrī sasauca ārkārtas domes sēdi, lai uz laiku līdz sertifikāta iegūšanai pilnvaras pārtrauktu Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!" - "Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" deputātam Gundaram Liepam, "Saskaņas" sociāldemokrātiskās partijas deputātei Irinai Dolgovai un Latvijas Zaļās partijas pārstāvim Andrim Ozoliņam. Tā kā deputāts Andris Ozoliņš 2021.gada 9.jūlijā tika iecelts arī par Jelgavas novada domes priekšsēdētāja vietnieku izglītības, kultūras un sporta jomā, tad domes deputāti ārkārtas domes sēdē atbalstīja arī viņa atbrīvošanu no amata.

Saeimā atbalstītais likums paredz, ka uz deputāta pilnvaru apturēšanas laiku viņa vietā Pašvaldības domes vēlēšanu likumā noteiktajā kārtībā jāstājas nākamajam kandidātam, kurš ieguvis sertifikātu. Jelgavas novada pašvaldības Vēlēšanu komisijas sēde, kurā lems par nākamo deputātu pienākumu uzsākšanu, plānota 22.novembrī. Zināms, ka Latvijas Zaļās partijas sarakstā nākamais kandidāts aiz Andra Ozoliņa ir Antra Alksne, Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”- “Tēvzemei un Brīvībai”/ LNNK sarakstā aiz Gundara Liepas ir Ēriks Cimermanis, savukārt “Saskaņas” sociāldemokrātiskās partijas sarakstā aiz Irinas Dolgovas nākamais biedrs ir Igors Orlovs.

Jānorāda, ja aizvietotais deputāts iegūs Covid-19 sertifikātu, viņš varēs atsākt pildīt deputāta pienākumus.