Sociālā joma
Apzaļumošanas akcija kā simboliska amatierkolektīvu dāvana novadam nenotiekošajos svētkos

Radot paliekošu vērtību un ar simbolisku atgādinājumu par šogad nenotiekošajiem novada svētkiem, Jelgavas novada amatierkolektīvi šo sestdien - 22.maijā  visas dienas garumā īstenos īpašu akciju. Iesaistoties teju visiem 93 Jelgavas novada amatierkolektīviem, kur katrs izvēlējies sev tīkamākos augus un nolūkotās vietas pagastos, kopīgi iestādīs krūmus, kokus vai stādus.

Maija vidū, kad pavasaris pilnbriedā, kā ierasts katru gadu tiktu krāšņi svinēti novada svētki. Diemžēl pandēmijas dēļ jau otro gadu pēc kārtas ir gājuši secen gan koncerti ar amatierkolektīvu dziesmām un dejām, gan pazīstamu Latvijas mūziķu uzstāšanos, iedzīvinot un piepildot Elejas muižas parku ar apmeklētāju straumēm. Lai simboliski par sevi atgādinātu, Jelgavas novada amatierkolektīvi šogad saorganizējušies “zaļai” akcijai, kas izdaiļotu pagastus un pēc gadiem būtu simbolisks atgādinājums šī brīža noskaņām. Idejai atsaukušies visu 13 Jelgavas novada pagastu amatiermākslas kolektīvi.

Sestdien katrs pagasts kļūs vēl par kādu stūrīti košāks, piemēram, Svētes pagasta amatiermākslas kolektīvi papildinās Jēkabnieku kultūras nama rožu dobi, arī Platones uz Zaļenieku pagastā rozes ir cieņā un dobes tiks dekorētas ar rožu stādiem pie kultūras namiem, lai vēlāk priecētu gan garāmgājējus, gan pašus, kad varēs doties uz deju mēģinājumiem.  Vircavnieki stādīs jaunus ceriņu krūmus, tikmēr Vilces pagastā amatiermākslas kolektīvi un pārvaldes kolektīvs papildinās 2018.gada iesākto simtgades parku, kas jau līdz šim priecē ar četriem dižiem ozoliem, kas iestādīti 2017.gada 4. maijā. Tagad tiem pievienosies 8 dažādu šķirņu ozoli. Elejas pagastā pie Saieta nama tiks iestādīta jauna sudrabegle, bet Glūdas pagasta kolektīvi Nākotnes ciematā stādīs eksotiskus košumkrūmus – parūkkokus.

Dārza viens no skaistākajiem augiem noteikti ir hortenzijas - Jaunsvirlaukas un Līvbērzes pagasta amatierkolektīvi tieši šos augus ir izvēlējušies iestādīt savos pagastos, savukārt Sesavas pagasta Bērvircavā pie Tautas nama stādīs kokus un košumkrūmus, tāpat izvēle par labu košumkrūmiem ir kritusi Kalnciema pagastam. Latviešu iecienītākais koks pīlādzis tiks stādīts kopā ar bērziem Lielplatones pagastā pie kultūras nama.  Vienīgi Valgundes pagastā saistība ar rekonstrukcijas darbiem IKSC “AVOTI” apzaļumošanas darbi uz laiku ir atcelti, tāpēc tiklīdz labiekārtos apkārtni un beigsies būvdarbi, ar prieku tiks apzaļumota jaunā teritorija.

Pagastu kolektīvi atzinīgi novērtējuši iniciatīvu apzaļumošanas projektā, pašvaldības piešķirtais finansējums ir 150 EUR apmērā katram pagastam.