Novada ziņas Pasākumi
Foto

2024. gads Latvijā ir nozīmīgs ar vairākiem notikumiem – iestāšanos Eiropas Savienībā 2004. gada 1. maijā un NATO 2004. gada 29. martā, atzīmējam 10 gadus kopš eiro ieviešanas 2014. gada 1. janvārī. Savu līdzdalību un piederību Eiropas Savienībai (ES) varēsim apliecināt, piedaloties Eiropas vēlēšanās šī gada 8. jūnijā.

Pirms divdesmit gadiem Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā (ES) bija nozīmīgs pagrieziens valsts līdzšinējā vēsturē. Viens no galvenajiem ieguvumiem bija un ir pārvietošanās iespējas, samazinot birokrātiskos šķēršļus formalitāšu kārtošanai. Varam ceļot bez vīzām, strādāt citās ES valstīs bez ierobežojumiem. Uzņēmējdarbības vide ieguva piekļuvi starptautiskajam kapitālam, kā arī izmaksu samazināšanu uz valūtu konvertēšanas, importa kvotu, muitošanas un citu nodevu rēķina. Latvijai tā bija iespēja vieglākā ceļā nokļūt pasaules tirgū un iegūt neierobežotu piekļuvi tam, vienlaikus kļūstot daudz pievilcīgākai ārvalstu investoriem un vietai, kur ieguldīt. Tā rezultātā Latvija piedzīvoja salīdzinoši strauju ekonomisko attīstību, salīdzinot ar pozīcijām pirms iestāšanās Eiropas Savienībā. Līdzās ekonomiskajiem ieguvumiem jāuzsver Eiropas vērtības – domas un vārda brīvība, vienlīdzīgas tiesības, demokrātija, tomēr kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā īpaši novērtējam drošību, ko sniedz dalība Eiropas Savienībā un NATO.

Atzīmējot šīs nozīmīgās gadadienas, Europe Direct centra aktivitātes ir vērstas uz to, lai akcentētu Latvijas kā ES dalībvalsts ieguvumus un iespējas, organizējot pasākumus dažādām mērķgrupām. To kulminācija būs Eiropas dienas svinības pie Saeimas un Eiropas mājā 9. maijā, kur piedalīsies Jelgavas novada jaunatnes aktīvisti, kopā ar Baltā galdauta svētkiem svinēsim Eiropas dienu Staļģenes pamatskolā, savukārt  ikvienam interesentam – gan bērniem, gan  pieaugušajiem – būs iespēja piedalīties Eiropas eksāmenā, kas norisināsies 7., 8. un 9. maijā. Atgādinām arī, ka nozīmīga ir katra balss gaidāmajās Eiropas vēlēšanās, tādēļ mūsu atbildība ir piedalīties un aicināt arī citus būt aktīviem, lai Latvijas pārstāvniecību ES uzticētu visatbilstošākajiem kandidātiem.

Foto