Iedzīvotājiem
Ar sveicieniem no Spānijas! Saludos desde España!

Erasmus+ programmas projektā Learn IT (Projekta numurs: 2020-1-NO01-KA229-076543_3) Kalnciema vidusskolas skolotājas Gunita Tolēna un Diāna Saule kopā ar četriem vidusskolas skolēniem: Linardu Vilavu (10. klase), Markusu Kārkliņu (11. klase), Alanu Zaharovu (12. klase) un Ņikitu Petrovu (12. klase) devās uz saulaino Spāniju, lai kopā ar Horvātijas, Norvēģijas, Portugāles un Spānijas skolēniem un skolotājiem tiktos projekta noslēdzošajās aktivitātēs.

Ar sveicieniem no Spānijas! Saludos desde España!

Veselu nedēļu (17.04.2023. - 21.04.2023.) gan skolēni, gan skolotājas piedalījās dažādās mācību aktivitātēs, kuras papildināja dalībnieku zināšanas gan par IT tehnoloģiju un programmu izmantošanu, gan arī iepazīstināja ar vietējo kultūru un vēsturi. Darbnīcu klāsts bija ļoti dažāds - sākot ar flamenko dejas mākslas pamatu apgūšanu, IT un robotikas nodarbībām līdz pat darbnīcām par matemātikas un dažādu zinātņu lomu IT jomā. Neiztrūka arī tradicionālais pilsētas domes apmeklējums un pieņemšana pie pilsētas mēra, kā arī ekskursijas un pastaigas pa Kadicas un tuvākās apkārtnes ievērojamākajām vietām.

Ar sveicieniem no Spānijas! Saludos desde España!

10. klases skolnieks Linards Vilavs atminoties braucienu saka, ka Spānijas pilsēta Kadica bija ļoti skaista, visvairāk patika okeāna tuvums, jo no skolas līdz pludmalei bija nepilnu 10 minūšu gājiens. Linards atzīst, ka pirmās dienas jutās bailīgi, jo bija nepārliecināts par savām angļu valodas zināšanām, bet ar katru dienu palika aizvien vieglāk, jo spāņu skolēni bija ļoti draudzīgi un izpalīdzīgi. Kā visspilgtāko notikumu Linards min atvadu pasākumu piektdienā, pēc kura visi brīvprātīgie varēja doties izmēģināt savus spēkus sērfošanā.

11. klases skolnieks Markuss Kārkliņš atzīst, ka dalība šajā projektā nesusi ļoti daudz labumus - jaunus draugus, iespēju iepazīt spāņu kultūru un vēsturi, redzēt un piedzīvot daudz ko interesantu, kā arī gūt pieredzi par to, kā notiek mācību nodarbības citā skolā. Smagākā daļa bija atvadas, tomēr Markuss ir pārliecināts, ka aizbrauks uz Spāniju vēlreiz.

12. klases skolnieks Ņikita Petrovs stāsta, ka Spānijā visi cilvēki bija ļoti atvērti un jauki. Visspilgtākās atmiņas viņam saistās ar peldēšanu okeānā, skaļajiem futbola faniem un pilsētām, kuras apciemoja - Kadicu un Sevilju. Bija ļoti interesanti staigāt pa pili, kurā, kā izrādījās, filmēti skati filmai “Game of Thrones”.

12. klases skolnieks Alans Zaharovs stāstot par Spāniju saka, ka pirmais iespaids esot bijis negaidīti pārsteidzošs, ārējā apkārtne likusies ļoti skaista - dabasskati, arhitektūra arī cilvēki. Spāņi ir ļoti atvērti un jauki, viņi vienmēr smaida, tieši tāpēc dalība šajā projektā esot sagādājusi baudu. Daloties ar saviem iespaidiem Alans iesaka visiem apmeklēt tieši Kadicu, jo tā ir brīnišķīga pilsēta ar brīnišķīgiem cilvēkiem!

Projekts tiek īstenots no 2020.gada 1.septembra līdz 2023.gada 31.augustam. Projekta kopējais finansējums 154 899,00 EUR, ko 100% apmērā finansē Eiropas Komisija. Kalnciema vidusskolas projekta īstenošanai pieejamais finansējums sastāda 31 470,00 EUR. Projekta koordinators – Jelgavas novada pašvaldības Attīstības nodaļas izglītības projektu vadītājs Agris Dobrovoļskis (agris.dobrovolskis@jelgavasnovads.lv, 63048487), projekta kontaktpersona Kalnciema vidusskolā – pedagogs Gunita Tolēna (gunnite@inbox.lv). Vairāk informācijas par projekta aktivitātēm skatīt šeit.

logo