Iedzīvotājiem Pasākumi
Foto

Godinot 1949. gada 25. marta deportācijas un komunistiskā genocīda upurus, Jelgavas novada pašvaldība atceres dienā aicina novada represētos uz piemiņas brīdi pie represēto akmens un koncertu ar atmiņu stāstiem Zaļenieku pagastā, kā arī uz Kārļa Ulmaņa piemiņas muzeju "Pikšas", kur jau tradicionāli atceres dienai veltītā pasākumā pulcēsies Glūdas, Kalnciema un Līvbērzes pagasta politiski represētie.

25. marts Latvijā ir sēru diena, kad tiek pieminēti 1949. gada deportācijas un komunistiskā genocīda upuri. Šajā dienā uz Sibīriju tika izvesti vairāk nekā 42 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju. Pieminot šo vēstures faktu, Jelgavas novada pašvaldība novada iedzīvotājus, kuri bijuši represēti, šo notikumu aculiecinieki vai no izsūtījuma izbēgušie, aicina 25. martā pulksten 13.00 Zaļeniekos uz atceres pasākumu.

Piemiņas pasākums sāksies pie represēto piemiņas akmens, kas atrodas krustojumā pie Zaļenieku kultūras nama (Centra iela 1). Uzreiz pēc tam ikviens interesents aicināts uz Zaļenieku komerciālās un amatniecības vidusskolas telpām Centra ielā 3, kur notiks muzikāli priekšnesumi, dzejas lasījumi un izklāstīti dažādi atmiņu stāsti. Nav viena stāsta un vienas pieredzes, katram represētajam tā bija sava un katram tālais ceļš uz Sibīriju mainīja dzīvi. Atceres pasākuma programma veidota kā lūgšanas par represijās cietušajiem, pieminot notikumus, kas skar traģiskās lappuses Latvijas vēsturē.

Savukārt piemiņas pasākumu "Pikšās" ar savu klātbūtni pagodinās Jelgavas diecēzes bīskaps Edvards Pavlovskis, muzikālu priekšnesumu sniegs Līvbērzes kultūras nama vokālais ansamblis "Sapņu lidojums" Solvitas Grasmanes vadībā, kā arī sanākušajiem būs iespēja pabūt kopā un dalīties ar atmiņu stāstiem.