Pašvaldība
Atkārtoti noraidīti lēmumprojekti par deputātu pilnvaru apturēšanu

Vakar, 29.novembra Jelgavas novada domes ārkārtas sēdē, deputāti atkārtoti atlika lēmumprojektu par pilnvaru apturēšanu deputātiem, kuri līdz 15.novembrim nebija ieguvuši Covid-19 sertifikātu.

Ievērojot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) norādes par procedūras pārkāpumiem rīkotajā 17.novembra ārkārtas domes sēdē, Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Ziedonis Caune šodien atkārtoti sasauca ārkārtas domes sēdi, lai lemtu par deputātu pilnvaru apturēšanu, kuri līdz 15.novembrim nebija ieguvuši Covid-19 sertifikātu.

Šoreiz sagatavotais lēmumprojekts izpelnījās deputātu debates gan par satura versiju, gan procedūru balsojumam, jo trīs deputātu  vietā par pilnvaru apturēšanu bija nepieciešams mainīt redakciju un lemt vien par divu deputātu pilnvaru apturēšanu. Neilgi pirms izsludinātās sēdes "Saskaņas" sociāldemokrātiskās partijas deputāte Irina Dolgova Vēlēšanu komisijai uzrādīja derīgu Covid-19 sertifikātu. Līdz ar to arī lēmumprojekta versija, ar kuru deputātu pilnvaras būtu jāaptur diviem deputātiem – Gundaram Liepam un Andrim Ozoliņam, neguva atbalstu un kvoruma trūkuma dēļ tika atlikts.

Tieši tāpat - kvoruma trūkuma dēļ, vien 8 no 19 deputātiem balsojot “par”, 1 balsojot “pret” un 6 deputātiem nepiedaloties balsojumā, lēmumprojekts par domes priekšsēdētāja vietnieka A. Ozoliņa atbrīvošanu tika noraidīts.

Lai gan likums “Par pagaidu papildus prasībām Saeimas deputātu un pašvaldību domju deputātu darbam” strikti atrunā nosacījumus, ka deputātiem, kas pēc 15. novembra nav uzrādījuši Covid 19 sertifikātu, ir saistoši apturēt deputātu pilnvaras, Jelgavas novada  domei līdz šim apstiprinošs balsojums par to nav noticis.

Saeimā atbalstītais likums paredz, ka uz deputāta pilnvaru apturēšanas laiku viņa vietā Pašvaldības domes vēlēšanu likumā noteiktajā kārtībā jāstājas nākamajam kandidātam. Līdz ar atliktajiem domes lēmumprojektiem nevar tikt apstiprināti darbam arī pēc saraksta nākamie deputātu kandidāti.

Kā zināms, jau 17. novembrī Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Ziedonis Caune sasauca ārkārtas domes sēdi, lai uz laiku līdz sertifikāta iegūšanai pilnvaras pārtrauktu Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!" - "Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" deputātam Gundaram Liepam, "Saskaņas" sociāldemokrātiskās partijas deputātei Irinai Dolgovai un Latvijas Zaļās partijas pārstāvim Andrim Ozoliņam un, ņemot vērā, ka deputāts Andris Ozoliņš 2021.gada 9.jūlijā tika iecelts arī par Jelgavas novada domes priekšsēdētāja vietnieku izglītības, kultūras un sporta jomā, domē tika virzīts arī lēmumprojekts par viņa atbrīvošanu no amata.

Domes sēde 17.novembrī šo jautājumu ietvarā pēc dažu deputātu iniciatīvas no procedūras viedokļa tika apstrīdēta, rosinot arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) paust norādes par procedūras pārkāpumiem un rosinot Jelgavas novada domei par šiem jautājumiem lemt atkārtoti.