Novada ziņas
Draudzīgākā pašvaldība

19. aprīlī notika Sabiedrības integrācijas fonda organizēta konference “Veidosim ģimenei draudzīgu sabiedrību kopā!”, kuras laikā godinātas ģimenei draudzīgākās pašvaldības. Jelgavas novada pašvaldība saņēma īpašu konkursa komisijas novērtējumu “Par sadarbību ar NVO” un 5000 eiro naudas balvu, ko plānots izlietot ģimenēm ar bērniem atbalsta pasākumu nodrošināšanai vai piemērotas vides veidošanai.

Apbalvojumu saņēma Jelgavas novada domes priekšsēdētāja vietniece labklājības un sociālajā jomā Ilze Vītola: “Esam patiesi gandarīti par saņemto augsto novērtējumu. Tas mudina neapstāties pie paveiktā un turpināt iesākto, kā arī aizvien meklēt jaunus risinājumus. Pašvaldības attīstība nav iedomājam bez sadarbības ar nevalstiskajām organizācijām. Pateicamies mūsu novada aktīvajiem iedzīvotājiem, kuri iesaistījās konkursa vērtējuma procesā. Esam saņēmuši ne tikai pozitīvu iedzīvotāju vērtējumu, bet arī daudz ierosinājumus. Turpināsim strādāt, lai Jelgavas novads kļūtu par ģimenēm arvien draudzīgāku pašvaldību. Paldies nevalstiskajām organizācijām par aktivitātēm, kuras tās īsteno Jelgavas novadā, un paldies katram iedzīvotājam, kurš aktivitātēs iesaistās.”

Plašā novada teritorija ar 16 pagastiem mudina meklēt arvien jaunas iespējas, kā ikvienam iedzīvotājam ļaut iesaistīties un kopā radīt jaunus risinājumus pagasta un novada dzīves pilnveidošanai.

Jau vairākus gadus pašvaldība organizē sociālo un veselības veicināšanas projektu konkursu, kura ietvaros atbalstu savu ideju īstenošanai labklājības jomā var saņemt biedrības un nodibinājumi. Pērn pieteikti vairāki biedrību projekti, kuru aktivitātes vērstas uz ģimenes stiprināšanu un atbalsta sniegšanu, piemēram, biedrība “Daudzbērnu Ozoli” ar projekta atbalstu organizēja daudzbērnu ģimeņu saietu, kurā bija iespēja piedalīties dažādās sportiskās aktivitātēs, izglītojošās nodarbībās un savstarpējās sarunās dalīties pieredzē par  bērnu audzināšanu, ikdienas rūpēm, tādā veidā ģimenēm stiprinot vienai otru.

Ikgadējais iedzīvotāju projektu konkurss “Mēs savai videi” ļauj interesentu grupām, kaimiņu apvienībām, nevalstiskajām organizācijām pieteikties pašvaldības budžeta finansējumam, lai savu apkārtni darītu skaistāku un sakārtotāku. Ar šī projektu konkursa palīdzību daudzviet novadā uzlabota ģimenēm ar bērniem būtiska infrastruktūra, kas viņu dzīvi padara labāku un ērtāku, piemēram, daudzdzīvokļu māju pagalmos izveidoti bērnu rotaļu laukumi, ierīkotas autostāvvietas, uzstādītas velo novietnes, izveidotas atpūtas vietas un sporta laukumi.

Par ģimenei draudzīgāko pašvaldību Latvijā 2022. gadā atzīta Ropažu novada pašvaldība. Vērtējumu noteica gan iedzīvotāju balsojums, gan vērtēšanas komisijas vērtējums par iedzīvotājiem pieejamajiem pakalpojumiem ģimeņu atbalstam.

Konkurss “Ģimenei draudzīga pašvaldība” norisinās kopš 2017. gada, un tā galvenais mērķis ir izcelt labākos piemērus un risinājumus, kā pašvaldības rūpējas par ģimenēm, vienlaikus veicinot arī iedzīvotāju iesaisti sev svarīgu jautājumu risināšanā. Līdztekus konkurss veido vidi arī pašvaldību draudzīgai sāncensībai, tādējādi mudinot tās attīstīt aizvien plašāku un pieejamāku ģimenēm paredzēto pakalpojumu klāstu.