Pašvaldība Novada ziņas
Autoparka atjaunošanas ietvaros – arī pirmais elektromobilis

Autoparka nomaiņas un atjaunošanas ietvaros, ko Jelgavas novada pašvaldība plānoti un secīgi īsteno ik gadus, šogad noritēs 13 transportlīdzekļu iegāde  - pašvaldības policijas, pagasta pārvalžu un citu dienestu vajadzībām. Un, sekojot Latvijas nacionālajam enerģētikas un klimata plānam attiecībā uz “zaļā iepirkuma” principa ieviešanu un novada pašvaldības enerģētikas rīcības plānam 2018.-2025.gadam, to vidū ir arī pirmais elektromobilis, kas veicinās energoresursu ietaupījumu,  samazinot transporta negatīvo ietekmi uz vidi.

Jauno transportlīdzekļu iegāde nomainīs līdzšinējos 2003.gada, 2006. gada, 2008. gada un 2011.gada automobiļus.

No 13 iegādātajām auto transporta vienībām četri ir mikroautobusi – no tiem trīs 8+1 vietīgie “Renault Trafic” mikroautobusi ceļos lietošanā uz Valgundes, Elejas un Zaļenieku pagastu pārvaldēm, 19+1 vietīgais mikroautobuss “Mercedes Sprinter” pildīs centrālās administrācijas dienestu izbraukumus, bet automašīna “Renault Kangoo” kalpos kā kravas pārvadājumu transportlīdzeklis IT dienestam.  No sešām kompaktās apvidus klases “Dacia Duster” automašīnām četras paredzētas pašvaldības policijai, divas “Renault Kadjar” – būvvaldes un bāriņtiesas pienākumu veikšanai, bet viena vieglā pasažieru mašīna “Dacia Sandero” nodrošinās pārvadājumus Jelgavas novada mūzikas un mākslas skolas vajadzībām.

Viens no izmēģinājumiem ikdienas Jelgavas novada pašvaldības dienestu darbā ir iegādātais elektroauto “Nissan Leaf”, lai pakāpeniski īstenotu gan nacionāla mēroga, gan arī pašvaldības enerģētikas rīcības plānus, kas paredz ieviest iepirkumos “tīra” autotransporta līdzekļu komponenti jeb elektromobiļu iegādi.

“Kopumā ik gadu vērtējam, lai tehnika būtu ekonomiska un lai auto vienībām būtu pēc iespējas zemākas uzturēšanas un apkopes izmaksas. Visas jaunās automašīnas un mikroautobusi aizvietos jau esošā autoparka transportlīdzekļus. Izmēģinot arī elektromobiļa iegādi, veicināsim norādīto mazemisiju un bezemisiju autotransporta līdzekļu ieviešanu, - tātad samazināsim piesārņojumu. Elektromobiļa “Nissan Leaf” auto  piedāvātā jauda nodrošinās braucienu aptuveni 300 km attālumā. Apzinoties, ka elektromobiļi nākotnē būs arvien vairāk un ka tiem nepieciešamas aizvien jaunas uzlādes stacijas, esam uzsākuši darbu pie pirmā elektromobiļu uzlādes punkta, kas atradīsies pašvaldības ēkas iekšpagalmā” skaidro Infrastruktūras un saimnieciskā nodrošinājuma nodaļas vadītājs Dainis Keidāns.

Pašvaldība uzlādes iekārtu iegādā no SIA “MMX Energy”, bet uzstādīšanu līdz maija sākumam veiks SIA “Mītavas Elektra”. Kopējās izmaksas plānotas 2600 EUR.

Kopējā darījuma summa līzinga pakalpojumam jeb automašīnu nomai uz 5 gadiem ir 270 051 EUR (bez PVN), līgumu slēdzot ar SIA “Transporent” un SIA “Pilna servisa līzings”.

Abas automašīnu firmas pašvaldībai visas 13 transporta vienības piegādās trīs mēnešu laikā. Savukārt pēc jauno automašīnu saņemšanas līdzšinējās (nolietotās) automašīnas plānots pārdot izsolē.