Iedzīvotājiem
Foto

Kampaņā "Ļauj vecajam azbesta jumtam aizbraukt!", ko organizē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, no 3. jūnija iespēja pieteikties azbestu saturošā šīfera krājumu nodošanai ir ne tikai trūcīgām un maznodrošinātām personām, bet arī daudzbērnu ģimenēm, kas ir apliecības "Goda ģimene" turētājas.

Šā gada 2.maijā tika uzsākta atbalsta programma trūcīgām un maznodrošinātām personām, bet, ņemot vērā saņemto pieteikumu skaitu, no 3.jūnija mērķa grupa ir paplašināta ar apliecības “Goda ģimene” turētājiem, kas var pieteikties azbestu saturošā šīfera krājumu nodošanai bez maksas.

No vienas mājsaimniecības var nodot ne mazāk kā 0,2 tonnas (aptuveni 10 šīfera loksnes) un ne vairāk kā 3 tonnas (aptuveni 150 šīfera loksnes) azbestu saturoša šīfera.

Lai pieteiktos atbalsta programmai, līdz šā gada 28. jūnijam pretendentam jāaizpilda pieteikuma veidlapa, kas kopā ar atbalsta nosacījumiem ir pieejama https://wastetoresources.varam.gov.lv/azbests. Pieteikumu var iesniegt elektroniski, parakstot to ar drošu elektronisko parakstu un nosūtot uz e-pasta adresi pasts@varam.gov.lv, vai sūtot pa pastu uz VARAM Peldu ielā 25, Rīgā, LV-1494.

Apstiprinājums atbalsta saņemšanai tiks nosūtīts e-pastā viena mēneša laikā no pieteikšanās termiņa beigām, savukārt pakalpojumu būs iespējams saņemt divu mēnešu laikā no pieteikšanās termiņa beigām.