Novada ziņas
ukrainas nometne

Bērni no pašvaldības sadraudzības pilsētas Rava – Ruska aizvadījuši nedēļu Jelgavas novada rīkotajā atpūtas un piedzīvojumu nometnē “Iepazīt Latviju!”.

Nometnes dalībniekiem ir sagatavotas dažādas aktivitātes - darbnīcas, sporta spēles un ekskursijas. Bērni savā pirmajā nedēļā Latvijā apmeklēja Ģ.Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeju, Sv.Trīsvienības baznīcas torni, smilšu skulptūras, Svētes palienas pļavas un citus objektus Jelgavā, ar kuģīti “Mītava” izbrauca pa Lielupi, atpūtas un sporta kompleksā “Zemgale” spēlēja boulingu un slidoja Jelgavas Ledus hallē, noskatījās FK “Jelgava” spēli Latvijas kausa ietvaros. Bērni pabija Tērvetē, apskatot Tērvetes Tauriņu māju un dabas parku. Savukārt Jelgavas novadā bērni apmeklēja Vilces muižas parku, piedalījās radošajā darbnīcā “Piparmētru namiņā”. Ozolniekos bērniem bija iespēja izbraukt ar laivām, trenēties futbola spēlē un apgūt florbola spēles noteikumus.

Apmeklējot galvaspilsētu, bērni pabija Rīgas Motormuzejā, Vecrīgā, Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā un citos apskates objektos. Savukārt Jūrmalā mazos nometniekus sajūsmināja iespēja apskatīt Dzintaru koncertzāli, izmēģināt atrakcijas Dzintaru mežaparkā un atpūsties pludmalē pie jūras.

Darba nedēļas noslēgumā nometnes dalībnieki viesojas Ventspili.

22.jūlijā nometnes bērni piedalīsies Ozolnieku pagasta un sporta svētkos, kur iesaistīsies dažādās aktivitātēs un sadraudzības spēlēs kopā ar vietējiem iedzīvotājiem, ar ukraiņu dziesmām un dejām piedalīsies amatiermākslas kolektīvu koncertā “Pļavas ritmi”. Šajā dienā arī noslēgsies Ukrainas bērnu nometne “Iepazīt Latviju!”.