Iedzīvotājiem Izglītība Sociālā joma
Vircavas pamatskolas Lielvircavas filiāle

Šodien, 8. decembrī, ārkārtas Jelgavas novada domes sēdē deputāti lēma sociālajam uzņēmumam SIA “Sajūtu Māja”, kas novadā nodibinājusi privāto pamatskolu, nodot bezatlīdzības lietošanā telpas Platones pagastā līdzās Lielvircavas muižai - Lielvircavas ielā 4. Uzņēmums līdz šim savu darbību veica Glūdas pagastā, bet veiksmīgas sadarbības rezultātā ar pašvaldību, turpmāk mājvietu radīs vienās telpās kopā ar Vircavas pamatskolas Lielvircavas filiāli.

Egitas Matulēnas uzņēmums SIA “Sajūtu Māja” ir privātā pamatskolas izglītības iestāde, kurā izglītojas 1.-6. klases audzēkņi. Uzņēmums 2020. gadā ieguva sociālā uzņēmuma statusu. Skola, vadoties pēc saviem mērķiem, piedāvā bērniem mājas sajūtām pietuvinātu vidi jēgpilnai laika pavadīšanai. Vidi, kurā bērns jūtas emocionāli droši, un pedagogs ir atbalsts bērna izvēlēto mērķu sasniegšanā. Skola līdz šim atradās Glūdas pagastā, kādreizējās Glūdas skolas telpās. Attīstoties un meklējot jaunas telpas, uzņēmums šī gada novembrī vērsās pašvaldībā ar iesniegumu, lūdzot telpas īrei platībā, sākot ar 70 m2, kas būtu atbilstošas izglītības iestādes darbībai.  Jelgavas novada dome, izskatot iesniegumu un saskaņā ar Sociālā uzņēmuma likuma 8. panta ceturto daļu, kas ļauj pašvaldībām nodot tai piederošo mantu sociālajam uzņēmumam bezatlīdzības lietošanā, 8. decembra ārkārtas domes sēdē lēma piešķirt uzņēmumam telpas Platones pagastā Lielvircavas ielā 4.

Izskatot pašvaldībai piederošo telpu sarakstu, Izglītības pārvalde rosināja uzņēmumam telpas piešķirt vietā, kur atrodas arī Vircavas pamatskolas Lielvircavas filiāle. Šajā filiālē tiek nodrošināta pirmsskolas izglītības programma, taču izglītības process ēkā tiek organizēts vien pirmajā stāvā. Otrajam ēkas stāvam līdz šim netika rasts funkcionāls risinājums. Atbalstot uzņēmuma “Sajūtu Māja” lūgumu, ēkai Lielvircavas ielā 4 tagad varēs nodrošināt pilnīgu telpu pielietojumu.

Pieņemtais domes lēmums paredz, ka telpu un mantas bezatlīdzības lietošanas termiņš ir trīs gadi. Uzņēmumam ir jānodrošina mantas uzturēšana un ar to saistīto izdevumu segšana, tostarp maksa par komunālajiem pakalpojumiem - apkuri, ūdeni un kanalizāciju, atkritumiem un elektroenerģijas apgādi. Nododamās mantas bezatlīdzības lietošanas līgums tiek vienpusēji izbeigts pirms termiņa, ja SIA “Sajūtu Māja” to izmanto pretēji noteiktajiem mērķiem vai tiek pārkāpti līguma nosacījumi.

“Pašlaik mūsu izglītības iestādē mācās 12 dažāda vecuma bērni. Vēloties rast jaunu mājvietu, sākotnēji bažījāmies, vai šis lēmums nemazinās skolēnu skaitu, jo tomēr pārceļamies no viena novada gala uz otru, bet tomēr esam gandarīti, ka ģimenes turpina savas atvases izglītot mūsu skolā. Pie mums mācās bērni ne vien no Jelgavas novada, bet arī kaimiņu pašvaldībām. Tuvākajās nedēļās plānojam uzņemt vēl divus skolēnus. Mūsu skolai nav konkrēti viens novirziens, bet noteikti tas ir saistīts ar dabu, dabas pētīšanu, brīvdabas pedagoģiju, holistisku pieeju un dzīvošanu daudz un dikti ārā. Esam gandarīti par jaunajām telpām. Tuvākajā laikā vēlamies skolai mainīt nosaukumu. Šobrīd vēl esam privātā Glūdas pamatskola, bet drīzumā mainīsim nosaukumu”, stāsta izglītības iestādes vadītāja Egita Matulēna.

Jāatzīmē, ka par savu darbu kā veiksmīgs jaunais uzņēmums SIA “Sajūtu māja” šogad saņēma arī Zemgales plānošanas reģiona balvu kā “Gada uzņēmējs Zemgalē 2023”. Šogad 1. septembri skola sagaidīja jau kā licencēta privātā izglītības iestāde - Glūdas pamatskola.

Nododot telpas bezatlīdzības lietošanā sociālajam uzņēmumam, pašvaldība sniedz atbalstu ne tikai konkrētam uzņēmumam, bet arī veicina sociālās uzņēmējdarbības vides attīstību Jelgavas novadā kopumā.