cels

28. jūnija domes sēdē deputāti apstiprināja ceļu posmus dalībai projektu konkursā „Atbalsts uzņēmējdarbībai nepieciešamās publiskās infrastruktūras attīstībai, veicinot pāreju uz klimatneitrālu ekonomiku”, kā arī lēma uzsākt būvprojektu izstrādi.

Aprīļa beigās pašvaldība aicināja komersantus sadarboties projekta realizēšanā un ieteikt uzņēmējdarbībai nozīmīgus pašvaldības zemes un grants ceļus pārbūvei.

Deputāti dalībai projektu konkursā apstiprināja šādus grants ceļu posmus: Tērvetes šoseja – Baloži – Kalnamačas - 2.nodaļas darbnīcas (Nr.12), Eleja - Bauskas šoseja -Staltie, Strautnieki – Jušķēni, Kalnrozes - Augstkalnes ceļš, Vilces dzirnavas -Augstkalnes pagasts, Līgo iela (Nr.16), Līgo iela - Sili (Nr.3), Rūpniecības iela, Klāvi – Zīles (Nr.41), Ābelīšu ceļš, Pakalni – Pļavnieki, Zvaigznītes - Braču Brieži - Zaķi un Purmaļi - Kaņepes (tilts pār Audruves upi), kā arī Vaiteņu krustojums – Bandenieki.

Projektu konkursā „Atbalsts uzņēmējdarbībai nepieciešamās publiskās infrastruktūras attīstībai, veicinot pāreju uz klimatneitrālu ekonomiku”, kura mērķis ir attīstīt uzņēmējdarbības publisko infrastruktūru, mazinot negatīvas sociālekonomiskās sekas pārejas uz klimatneitrālu ekonomiku, Zemgales reģiona projektu īstenošanai pieejams Eiropas Savienības finansējums vairāk nekā 10 miljonu eiro apmērā.

Projektā var piedalīties dažādu uzņēmējdarbības formu pārstāvji, piemēram,  individuālais komersants, zemnieku un zvejnieku saimniecība, pašnodarbinātais, kas veic saimniecisko darbību, kā arī lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība un mežsaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība, kas gūst labumu no projekta ietvaros attīstītās ceļu infrastruktūras.

Lai pretendētu uz dalību projektā, uzņēmējam jāatbilst šādām prasībām: jāgūst labums no projekta ietvaros attīstāmā ceļa, jāveido jaunas darbavietas, jāveic nefinanšu ieguldījums savā uzņēmumā.

Pasākuma ietvaros tiek atbalstīti pašvaldību attīstības programmās iekļautie projekti degradētajās vēsturisko kūdras purvu ieguves teritorijās, rūpnieciskajās teritorijās, kā arī esošajās un jaunajās uzņēmējdarbības attīstības teritorijās.