Iedzīvotājiem Kultūra
Foto

Sestdien, 17. februārī, plkst. 17 uz jubilejas koncertu "Lustīgi dancojam, zaļi dzīvojam!" Jēkabnieku kultūras namā aicina Zaļenieku pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs "Lustīgais" un senioru deju kolektīvs "Zaļaisdancis", kas kopā ar draugiem svinēs savas darbības 10 gadus.

Zaļenieku deju kolektīvu “Zaļaisdancis” un “Lustīgais” 10 gadu jubilejas koncerts ir nozīmīgs atskaites punkts kopā 35 aktīviem dejotājiem, lai atskatītos uz sasniegto. Ņemot vērā, ka abu kolektīvu mītnes vietā – Zaļenieku kultūras namā – šobrīd aktīvi norit remontdarbi, jubilejas koncertu šoreiz izvēlēts atzīmēt blakus pagastā – Svētē. Uz koncertu aicināts ikviens interesents. Ieeja koncertā bez maksas.

“Zaļaisdancis” ir senioru deju kolektīvs, kurā ikdienā kopā sanāk 17 dalībnieki, savukārt “Lustīgais” ir vidējās paaudzes deju kolektīvs, kas apvieno 18 dejotājus. Abus kolektīvus vada Guna Stankēviča.

“Pēc vietējo kultūras darbinieku iniciatīvas abi deju kolektīvi Zaļenieku pagastā izveidojās 2013. gada 10. decembrī. Sākotnēji bija cerēts izveidot vienu deju kolektīvu, bet tā kā atsaucība bija necerēti liela, izdevās izveidot gan vidējās paaudzes, gan senioru deju kolektīvu. Jubilejas koncertā katrs kolektīvs izdejos pašu dejotāju iemīļotās dejas, kas ir dejotas šo desmit gadu laikā,” stāsta Zaļenieku pagasta kultūras darba vadītāja Mārīte Zigmunde.

Jubilejas koncertu abi deju kolektīvi izdejos kopā ar saviem draugiem gan no kaimiņu pagastiem, gan Kuldīgas, Ērgļiem un Vecpiebalgas. Kopā gan ar senioru deju kolektīviem "Miestiņš (Līvbērze), "Valgundes saulgrieži" (Valgunde), “Vecie Vilki” (Vilce), “Brūklenājs” (Svēte), gan vidējās paaudzes deju kolektīviem “Laimes pali” (Platone), “Mudurainis” (Vecpiebalga), “Snēpele” (Kuldīga) un jauniešu deju kolektīvu "Rūdis” (Ērgļi), kā arī Zaļenieku pagasta sieviešu kori "Zaļuguns” koncertā kopā izdejoti un izdziedāti tiks 27 krāšņi priekšnesumi.