Deju kolektīvs Iedzīvotājiem
Foto

Sestdien, 23. martā, Jelgavas novadā divi deju kolektīvi, svinot savas apaļās jubilejas, aicina uz svētku koncertiem. Vidējās paaudzes deju kolektīvs “Nākotne” pulksten 18.30 Glūdas pagasta Nākotnes kultūras namā aicina uz 25 gadu jubilejas koncertu “Dzīvo dzīvi dejodams”, savukārt senioru deju kolektīvs “Valgundes Saulgrieži” Valgundes pagasta Tautas namā pulksten 18 ar koncertu “Saulgriežos rotāties” atzīmēs savu 10 gadu pastāvēšanu.

VPDK "Nākotne” daudzveidīgajā 25 gadu jubilejas koncertā varēs piedzīvot aizvadīto gadu aizraujošākās dejas, pašu dejotāju iecienītākās horeogrāfijas, kā arī  šim koncertam speciālradītas dejas – “Riti, riti”, “Rimsiks” un Zemgales deju ķēniņa Viļa Ozola deju “Klabdancis”.

Vidējās paaudzes deju kolektīvs “Nākotne” dibināts 1998. gada septembrī. Kā stāsta kolektīva vadītāja Ilze Lomakina, pirmais koncerts tika aizvadīts jau tā paša gada novembrī.

“Kolektīvs sākās ar Glūdas pagasta aktīvākajiem cilvēkiem, kuri vēlējās dibināt deju kolektīvu. Atceros, ka pirmajā koncertā uzstājās sešas meitas un pieci puiši. Pēc divām desmitgadēm mūsu kolektīvā  ir 12 pāri, apvienojot kopā 24 dalībniekus. Ceturtdaļgadsimtu atzīmēsim ne vien ar dejām, bet arī gremdēsimies atmiņu stāstos, proti, koncertu papildinās deju kolektīvu dalībnieku stāstījumi par to, kā viņi pievērsās dejai,” stāsta I.Lomakina.

Kopā ar VPDK "Nākotne" koncertā piedalīsies arī VPDK "Ūsa" no Salaspils, JDK "Dejotprieks" no Rīgas, VPDK "Robežnieki" no Dobeles novada un VPDK "'Valgundietis" no Valgundes pagasta.

Savukārt senioru deju kolektīvs “Valgundes Saulgrieži” kopā ar saviem draugiem  - folkloras kopu “Nāburdzīte” (Valgunde), amatierteātri “Atspulgs” (Valgunde), SDK “Zaļais dancis” (Zaļenieki), SDK “Miestiņš” (Līvbērze), SDK “Dobelnieki” (Dobele), SDK “Iecavnieks” (Iecava), SDK “Šurpu Turpu” (Svitene), SDK “Misiņš” (Aizpute), SDK “Vecie vilki” (Vilce) - savā 10 gadu jubilejas koncertā izdejos dejas, sadalot koncerta programmu četros blokos – pavasara, vasaras, rudens un ziemas  saulgrieži.

“Ar SDK “Valgundes Saulgrieži” kopā esmu no pašiem pirmsākumiem. Atminos, ka deju kolektīva pirmsākumos sastāvā bija vien astoņas dāmas. Repertuāru veidoju atbilstošu dāmu auditorijai, bet jau pēc pāris mēnešiem mums izdevās piesaistīt arī pirmos kungus. Šobrīd kolektīvā ir 21 aktīvs dejotājs. Par savu misiju uzskatām saglabāt latviešu tautas dejas tradīciju, nodot to no paaudzes paaudzē,” teic deju kolektīva vadītāja Inga Feldmane.

Ieeja abos koncertos bez maksas.