Deju kolektīvs
Foto

Sestdien, 10. februārī, plkst. 19 uz jubilejas koncertu "Kopā būt. Kopā just!" Valgundes pagasta Tautas namā aicināja Valgundes pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs "Valgundietis", kas kopā ar draugiem svinēja savas darbības 15 gadus.

“Kolektīvu 2008. gadā dibinājis par “Zemgales deju ķēniņu” dēvētais pazīstamais horeogrāfs Vilis Ozols, kurš, gatavojoties sava radošā darba jubilejai, uzrunāja aktīvos tolaik Valgundes novada iedzīvotājus un rosināja atjaunot deju kolektīvu viņa dzimtajā Valgundē. Viļa Ozola aicinājums tika sadzirdzēts un jau 2008. gada 1. augustā četri pāri spēra pirmos soļus uz skatuves, bet nākamā gada pavasarī kolektīvā bija jau astoņi pāri. Pašreiz “Valgundietī” dejo 12 pāri, kurus vieno kopīga atpūta, ceļojumi, svētki un galvenais - dejotprieks,“ kolektīva dibināšanu atminas tā vadītāja Inga Feldmane.

“Valgundietis” 15 gadu jubilejas koncertu izdejoja kopā ar vidējās paaudzes deju kolektīviem "Nākotne" no Glūdas, "Avots" no Tērvetes, "Trejdeviņi" no Baložiem, "Laimes Pali" no Lielvircavas, "Pavediens" no Kalnciema, jauniešu deju kolektīvu "Trādirīdis” un senioru deju kolektīvu "Valgundes saulgrieži" no Valgundes.