Pašvaldības ziņas
Jelgavas novada pašvaldības ģerbonis

Deviņiem deputātiem balsojot “par”, pieciem - “pret” un četriem atturoties, priekšlikums 27. marta domes sēdes darba kārtībā iekļaut jautājumu par Jelgavas novada domes priekšsēdētāja Madara Lasmaņa atbrīvošanu no amata nav atbalstīts. Atbilstoši Pašvaldību likuma 34.pantam, domes sēdes darba kārtību var grozīt – izslēgt vai papildināt ar jauniem darba kārtības jautājumiem -, ja par to nobalso vismaz divas trešdaļas klātesošo domes deputātu.

Par jautājuma iekļaušanu darba kārtībā balsoja četri Latvijas Zemnieku savienības deputāti - domes priekšsēdētāja vietniece Ilze Vītola, Lolita Duge, Juris Lavenieks un Juris Razživins -, trīs no Latvijas Reģionu apvienības saraksta ievēlētie deputāti - Dainis Liepiņš, Vidmants Rinkuns un Dina Tauriņa -, un divi Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!" - "Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" deputāti - Gundars Liepa un Oskars Cīrulis.

Pret balsoja Latvijas Zaļās partijas deputāti Andris Ozoliņš, Ģirts Neija un Jānis Kažotnieks, Latvijas Zemnieku savienības deputāts Jānis Počs un Sociāldemokrātiskā partija "Saskaņa" deputāte Irina Dolgova.

No lēmuma pieņemšanas atturējās Jaunās VIENOTĪBAS deputāti  Artūrs Semjonovs un Uldis Ainārs, Latvijas Zemnieku savienības deputāts Pēteris Veļeckis un Madars Lasmanis no  "Latvijas attīstībai".

Jautājumu par domes priekšsēdētāja atbrīvošanu no amata plānots izskatīt domes sēdē 3. aprīlī plkst. 16.00.

Kā ziņots iepriekš, 2024. gada 22. martā septiņi Jelgavas novada domes deputāti iesniedza pašvaldībā pieprasījumu par domes priekšsēdētāja Madara Lasmaņa atbrīvošanu no amata, ņemot vērā priekšsēdētāja Madara Lasmaņa neētisko rīcību no amatpersonas profesionāli lietišķā aspekta.