Uzņēmējdarbība
bilde

Aicinām Jelgavas novada iedzīvotājus uz dialoga apli par uzticēšanos 26. septembrī plkst. 18.00 Elejas izstāžu zālē. Sarunu organizē Valsts kanceleja sadarbībā ar Jelgavas novada pašvaldību un biedrību Lauku partnerība “Lielupe”, kur kopā ar iedzīvotājiem diskutēsim par uzticēšanos, izmantojot Somijā plašu ievērību guvušo Time Out metodi.

“Sabiedrības līdzdalībai ir liela nozīmē gan brīdī, kad tiek veidoti cilvēku vajadzībām atbilstoši rīcībpolitikas risinājumi, gan arī laikā, kad tie ieviesti praksē, lai novērtētu sekmes un varētu labot trūkumus. Svarīgi, ka sabiedrības līdzdalības iespējas ir modernas un pieejamas. Redzot, ka Somijā metode “Dialoga apļi” ir nesusi labus rezultātus sabiedrības un valsts pārvaldes dialoga veicināšanai, vēlamies to izmantot arī Latvijā,” norāda Valsts kancelejas konsultante sabiedrības līdzdalības jautājumos Zane Legzdiņa-Joja.

2023. gada “Dialoga apļu” sarunās uzticēšanās tiks šķetināta četros aspektos: savstarpējā uzticēšanās, uzticēšanās valsts iestādēm, pašvaldības iestādēm un politiķiem. Dialoga mērķis nav pierādīt sava viedokļa pareizību vai panākt vienbalsību, taču labs dialogs ir veids, kā cilvēki var kopīgi nonākt pie jauniem risinājumiem un atziņām, veidojot cieņpilnu sarunu neatkarīgi no individuālu viedokļu dažādības.

Sarunu rezultāti un izteiktie viedokļi apkopotā veidā 27. oktobrī tiks prezentēti konferencē un darbnīcā Saeimā, kas tiks veltīta uzticēšanās veicināšanas jautājumiem Latvijas sabiedrībā.

“Dialoga apļu” jeb taimauta metode attīstījusies Somijā, lai pilnveidotu prasmes sarunāties un uzklausīt vienam otru, veicināt piederības sajūtu un pārliecību, ka ikviens ir vērtība un var ietekmēt norises valstī un sabiedrībā. Dialoga metode balstīta vēlmē mazināt sabiedrības polarizāciju un konfliktus. Somijā šo pieeju veiksmīgi izmanto sarunās ar iedzīvotājiem reģionos par tādām tēmām kā dabas nozīme, imigrācija, dzīve nenoteiktībā u.c.

Vairāk informācijas par “Dialoga apļu” norisi varat uzzināt, rakstot uz e-pasta adresi lielupe@partneribalielupe.lv

Aicinām pieteikties, aizpildot anketu: https://ej.uz/Dialoga_aplis_Jelgavasnovads

 

Jautājumiem:

lielupe@partneribalielupe.lvtel. +371 26399946, Līga Švānberga