Iedzīvotājiem Izglītība Novada ziņas
Foto

Jelgavas novada dome 31. janvāra sēdē neapstiprināja lēmumu mainīt Šķibes pamatskolas nosaukumu. Deviņi deputāti balsoja “par”, pieci “pret” un četri atturējās, kas izveidoja balsojumu – neizšķirts.

Šķibes pamatskolas nosaukuma maiņa Jelgavas novadā pirmo reizi tika aktualizēta pērnā gada pavasarī, kad Jelgavas novada pašvaldība saņēma no Šķibes pamatskolas pedagogiem un skolas padomes parakstītu vēstuli ar aicinājumu domei lemt par skolas nosaukuma maiņu uz “Nākotnes pamatskola”. Skola iniciatīvu uzsāka, ieklausoties akreditācijas komisijas ieteikumos, kas bija norādījusi, ka izglītības iestādei būtu nepieciešams nosaukums tās apdzīvotās vietas vārdā, kur skola atrodas.

Vēstules autori vēlamo izglītības iestādes nosaukuma maiņu pamatoja ar to, ka Šķibes pamatskolas nosaukums ietver apdzīvotas vietas nosaukumu Šķibe, kura atrodas Dobeles novadā - 3 km aiz Nākotnes ciema Dobeles virzienā -, tā maldinot sabiedrību par izglītības iestādes atrašanās vietu. Šķibes pamatskola atrodas Glūdas pagasta Nākotnes ciemā, Jelgavas novadā.

Vēloties apzināt Glūdas pagasta iedzīvotāju nostāju iecerētajai skolas nosaukuma maiņai, Šķibes pamatskola 2023. gada jūnijā savā Facebook kontā organizēja aptauju par Šķibes pamatskolas nosaukuma maiņu. Tāpat no 2023. gada 10. oktobra līdz 25. oktobrim arī Jelgavas novada pašvaldība ar Edurio platformas starpniecību organizēja aptauju, kurā tika saņemti 600 respondentu viedokļi. Aptauja atklāja, ka 89% iedzīvotāju ir atbalstoši idejai par izglītības iestādes nosaukumu maiņu, vēloties izglītības iestādi dēvēt par Nākotnes pamatskolu.

Izsludinot aptauju un apkopojot visu 600 respondentu atbildes, aktualizējās jautājums par Nākotnes ciema vārda lietojumu kā padomju laika mantojumu. Jelgavas novada Izglītības pārvalde, skaidrojot sagatavoto lēmumprojektu domes deputātiem, norādīja, ka šobrīd nav spēkā normatīvie akti, kas būtu pretrunā ar izglītības iestādes nosaukuma maiņu uz jauno nosaukumu – “Nākotnes pamatskola”.

Šķibes pamatskolā šobrīd mācās 153 izglītojamie no 1. līdz 9. klasei un 100 izglītojamie apgūst pirmsskolas izglītības programmas. Kopumā Šķibes pamatskola īsteno astoņas izglītības programmas, no tām sešas speciālās programmas.