Kultūra
Lielvircavas muiža

9.septembrī Eiropas kultūras mantojuma dienu ietvaros Lielvircavas muižas kungu mājā un Lielvircavas luterāņu baznīcā norisināsies dažādi pasākumi:

• Lielvircavas muižas kungu mājā plkst. 17.00 mākslas zinātnieka, profesora Ojāra Spārīša lekcija "Deus ex machina" - kā antīkā teātra elements baroka laikmeta dievnamā",
  • Lielvircavas luterāņu baznīcā plkst. 18.30 saruna ar Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma Koka mākslas un metālmākslas nodaļas vadītāju, koktēlnieku Arvīdu Verzu par Latvijas baznīcu zudušo interjera atjaunošanu, bet plkst. 19.00 koncerts.

Šī gada Eiropas kultūras mantojuma dienas Latvijā, kas norisināsies no 8. līdz 10. septembrim, būs  veltītas kultūras mantojuma aizsardzības simtgadei. 2023. gads ir īpašs, jo ir pagājuši tieši 100 gadi kopš tika pieņemts likums “Par kultūras pieminekļu aizsardzību” Latvijā un nodibināta Pieminekļu valde. Šogad plānots izcelt tos objektus, kuri 100 gadu periodā ir vistiešāk saistīti ar kultūras mantojuma aizsardzības sistēmas attīstību.

Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde  īpaši izcēlusi trīs Jelgavas novada kultūras pieminekļus:

• Latvijas pirmā Valsts prezidenta Jāņa Čakstes dzimtas mājas "Auči",
  • Lielvircavas luterāņu baznīcu,
  • Lielvircavas muižas kungu māju.

Eiropas kultūras mantojuma dienas kopš 1985. gada kopīgi organizē Eiropas Savienība un Eiropas Padome.