Drošība Iedzīvotājiem
Foto

6. aprīlī Jelgavas novada Elejas, Sesavas un Lielplatones pagastos notiks Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 52. kaujas atbalsta bataljona zemessargu plānveida mācības vienības kaujas spēju uzturēšanai un pilnveidošanai. Savukārt 6. un 7. aprīlī  Līvbērzes  un Platones pagastos notiks Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 52. kaujas atbalsta bataljona zemessargu mācības - to mērķis ir pilnveidot un uzturēt iegūtās iemaņas efektīvai darbībai apvidū, pildot militāros mācību uzdevumus.

Mācību laikā Jelgavas novada Elejas, Sesavas un Lielplatones pagastos zemessargi izmantos mācību munīciju, kas rada skaņu, bet nekādā veidā neapdraud cilvēku dzīvību vai veselību. Mācību norises vietas pēc mācībām tiks sakoptas. Mācību laikā pa autoceļiem Jelgavas novada Elejas, Sesavas un Lielplatones pagastu teritorijās iespējama militārā transporta īslaicīga pārvietošanās. Mācību norises vietas pēc mācībām tiks sakoptas.

Mācību laikā pa autoceļiem Jelgavas novada Līvbērzes un Platones pagastu teritorijās iespējama militārā transporta īslaicīga pārvietošanās. Mācību norises vietas pēc mācībām tiks sakoptas.

Mācības notiks ar AS “Latvijas valsts meži” un Jelgavas novada pašvaldību saskaņotās teritorijās.


Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 60 gadiem, ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, ar atbilstošu veselības stāvokli un sākotnējo fizisko sagatavotību. Ar kandidātu prasībām var iepazīties Zemessardzes mājaslapā www.zs.mil.lv.

Lai pieteiktos dienestam Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljonā, Jelgavas valsts pilsētas un novada iedzīvotāji aicināti zvanīt uz tālruņa numuru 25424404, rakstīt uz e-pasta adresi 52bn@mil.lv vai personīgi ierasties vienībā – Jelgavā, Dambja ielā 22. Savukārt, lai iestātos Zemessardzē jebkurā citā bataljonā – zvaniet 1811, rakstiet esizemessargs@mil.lv. Vairāk informācijas tīmekļvietnē www.klustikaravirs.lv.

Foto: no Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljona arhīva

Informāciju sagatavoja:
Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štāba
Komunikācijas daļa