Iedzīvotājiem Novada ziņas
Foto

No 22. līdz 24. martam Jelgavas novada Elejas un Sesavas pagastos, savukārt 23. un 24. martā Valgundes pagastā notiks Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 52. kaujas atbalsta bataljona zemessargu mācības.

Mācību uzdevumi tiks veikti gan diennakts gaišajā, gan tumšajā laikā, lai pilnveidotu zemessargu spēju veikt valsts aizsardzības uzdevumus dažādos apstākļos, aizsargājot  Zemessardzes vienību atbildības teritoriju.

Mācību uzdevumu veikšanai Elejas un Sesavas pagastos tiks izmantota mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību.

Mācību laikā pa autoceļiem Jelgavas novada Elejas, Sesavas un Valgundes pagastu teritorijās iespējama militārā transporta īslaicīga pārvietošanās. Mācību norises vietas pēc mācībām tiks sakoptas.

Mācības notiks ar AS “Latvijas valsts meži” un Jelgavas novada pašvaldību saskaņotās teritorijās.


Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 60 gadiem, ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, ar atbilstošu veselības stāvokli un sākotnējo fizisko sagatavotību. Ar kandidātu prasībām var iepazīties Zemessardzes mājaslapā www.zs.mil.lv.

Lai pieteiktos dienestam Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljonā, Jelgavas valsts pilsētas un novada iedzīvotāji aicināti zvanīt uz tālruņa numuru 25424404, rakstīt uz e-pasta adresi 52bn@mil.lv vai personīgi ierasties vienībā – Jelgavā, Dambja ielā 22. Savukārt, lai iestātos Zemessardzē jebkurā citā bataljonā – zvaniet 1811, rakstiet esizemessargs@mil.lv. Vairāk informācijas tīmekļvietnē www.klustikaravirs.lv.

Foto: no Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljona arhīva

Informāciju sagatavoja:
Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štāba
Komunikācijas daļā