Iedzīvotājiem Konkurss Sociālā joma

Sākusies iedzīvotāju balsošana par pretendentiem konkursā „Gada balva sociālajā darbā 2023”. Nominācijas “Labākais vadītājs sociālā darba jomā” pretendentu vidū - Jelgavas novada Daudzfunkcionālā sociālo pakalpojumu centra “LAIPA” vadītāja Gita Aizpure.

Vairāk nekā trīs gadus Jelgavas novada Kalnciemā darbojas centrs “LAIPA” – tas atklāts 2020. gada augustā. Centram un tā iemītniekiem – personām ar garīgās attīstības traucējumiem – ir izdevies veiksmīgi iekļauties pagasta dzīvē un lauzt stereotipus.

Centrs “LAIPA”  ir izveidots deinstitucionalizācijas projekta gaitā un sniedz klientiem trīs pakalpojumus: grupu dzīvoklis, dienas aprūpes centrs un specializētā darbnīca. Papildus Gita Aizpure un visa centra komanda strādā, lai palīdzētu centra pakalpojumu saņēmējiem iekļauties sabiedrībā visos tās aspektos - būt aktīviem vietējās kopienas aktivitāšu dalībniekiem un dzīvot pēc iespējas patstāvīgāk, proti, sadarbībā ar sociālajiem uzņēmumiem SIA “4 vēji” un “0 design” tiek veicināta centra iemītnieku nodarbinātība un prasmju attīstība.

“Gita kā komandas līderis ir stingra un prasīga, bet ik katru darbinieku motivējoša – nestāvēt uz vietas, augt, pieredzēt, mācīties. Jo stiprāka komanda, jo tā spēs vēl labāk palīdzēt “laipēniešiem” augt un dzīvot tik patstāvīgi, cik vien iespējams. Šīs rūpes novērtē ne vien kolektīvs, bet arī centra klienti. Iepriekš lietotais vārds – “līderis” nav nejaušs, jo Gita mērķtiecīgi un nepagurstoši veido sava vadītā centra darbinieku komandu kā profesionāļu kopumu ikvienā no pozīcijām – sākot no aprūpētājām un beidzot ar sevi pašu,” par Gitu Aizpuri teikts konkursa pieteikumā.

Balsojuma anketa līdz 26. janvārim elektroniski aizpildāma ŠEIT.

Pretendentus iedzīvotāju balsošanai, izvērtējot saņemtos pieteikumus, izvirzīja konkursa žūrijas komisija, kuras sastāvā ir Labklājības minoitrijas un Latvijas sociālo darbinieku biedrības,  Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas Pašvaldību sociālo dienestu vadītāju apvienības un Latvijas Profesionālo sociālā darba speciālistu asociācijas pārstāvji.

Labklājības ministrijas organizētā konkursa mērķis ir apzināt sociālos darbiniekus Latvijā, kuri aktīvi un godprātīgi darbojas sociālā darba praksē, sniedz profesionālu atbalstu iedzīvotājiem dažādu sociālo problēmu risināšanā un novēršanā, kā arī popularizēt un veicināt sociālā darba attīstību, profesijas prestižu un labo praksi.