Novada ziņas
“Gada labākā būve Latvijā 2021” atzinība par Lielvircavas muižas kungu nama telpu atjaunošanu

24. augustā Mežaparka estrādes Kokaru zālē tika sveikti skates “Gada labākā būve Latvijā 2021” laureāti astoņās nominācijās.

Nominācijā Restaurācija Atzinību ieguva Lielvircavas muižas kungu nama 2.stāva atjaunotās telpas. Nominācijas laureātus apbalvoja Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātes dekāns Uģis Bratuškins.

Lielvircavas muižas kungu māja ir Valsts vietējās nozīmes kultūras piemineklis. Tā būvēta klasicisma periodam raksturīgā stilistikā laika periodā no 1803. līdz 1808.gadam. Paplašināšanas un pārbūves darbi veikti 1853.gadā. Kopš 2013. gada, apgūstot ES fondus un ieguldot pašvaldības budžeta līdzekļus, tiek veikta muižas telpu atjaunošana un labiekārtošana.

Atjaunošanas darbus Lielvircavas muižas kungu nama 2. stāvā veica: būvuzņēmēji SIA “Warss+”, Matīss Markovskis un SIA “Zemgales Būvserviss”, Edgars Bērzs,  būvuzraudzību veica SIA “Būves birojs”, Raimonds Bretšneiders, projekta autors SIA “Arhitektoniskās izpētes grupa”, Artūrs Lapiņš un Sabīne Erte. 

Latvijas Būvnieku asociācijas un Latvijas Būvinženieru savienības sadarbībā ar 21 profesionālo biedrību un nozares institūciju rīkotā skate “Gada labākā būve Latvijā” šogad notika 24. reizi. Žūrija vērtēja vairāk nekā 60 pērn ekspluatācijā nodotās būves, infrastruktūras un ainavu objektus.

Labāko objektu radītāji saņēma balvas – simboliskās arkas, plāksnes ar titula apliecinājumu, gadagrāmatu ar visu pieteikto būvju attēliem un informāciju, kā arī bērnu zīmējumu konkursa "Mana novada dārgakmens – jaunā būve" uzvarētāju darbiem. Vairāki objekti un pasūtītāji saņēma žūrijas uzslavas, skates atbalstītāju un partneru simpātiju balvas.

Iepazīties ar visiem konkursa "Gada labākā būve Latvijā" finālistiem.