Uzņēmējdarbība
Foto

15. maijā Jelgavas novada pašvaldība sadarbībā ar Zemgales plānošanas reģionu, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru, Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteri un foruma lieldraugu tehnoloģiju uzņēmumu Tilde pulcina uzņēmējus un aicina ikvienu interesentu dalībai Zemgales uzņēmēju forumā 2024, kas vērsīs uzmanību gan uz kiberdrošības un mākslīgā intelekta nozīmi uzņēmējdarbības jomā, digitālajām inovācijām biznesa attīstībai, gan citām būtiskām tēmām foruma sauklim -  “Drošs lidojums nākotnei”. Atbilstoši šim sauklim kā foruma norises vieta izvēlēts industriālais parks Glūdas pagastā - “Nākotnes parks”.

Skaidrojot Zemgales uzņēmēju foruma tēmas izvēli, Jelgavas novada pašvaldības Tūrisma un uzņēmējdarbības nodaļas vadītāja Ilze Matusa norāda: “Digitalizācijas tehnoloģijas ir kļuvušas par vienu no nozīmīgākajiem sabiedrības un tautsaimniecības attīstības virzītājspēkiem. Lai veicinātu ekonomisko izaugsmi un konkurētspēju, uzņēmumiem jāsekmē digitalizācija, ieguldot tehnoloģiskos risinājumos un inovācijās, kā arī veicot izmaiņas ražošanas procesos. Forumā, kas pulcēs uzņēmējus ne vien no Jelgavas novada, bet visas Zemgales, uzmanība tiks pievērsta arī tēmai kiberdrošība. Šī būs iespēja interesentiem kopā apspriest populārākos mītus, kas attiecas uz digitalizāciju un kiberdrošību, gūt padomus uzņēmumu procesu efektivitātei, izmantojot mūsdienīgus digitālus risinājumus/automatizējot procesus. Aicinām uzņēmējus izmantot šo iespēju!”

Zemgales uzņēmēju forums notiks 2024. gada 15. maijā piedzīvojumu un iedvesmas vietā “Nākotnes parks” (Glūdas pagastā), kur piedzīvojumi mijas ar mierīgu atpūtu un industriālais veiksmīgi apvienots ar dabu.   Vietu bagātina teritorijā esošās “Milzu!” un “Dabas dots” ekoloģisko produktu ražotnes un helikopteru lidlauks “Future Wings” ar saukli “Drošs lidojums nākotnē”. Tieši helikopteru angārs pārtaps par foruma norises vietu.

Iecerēts, ka forums notiks trīs daļās. Pirmā daļa būs veltīta šī brīža aktuālām tēmām - kiberdrošība un mākslīgā intelekta izmantošanas iespējas. Vieslektoru vidū gaidāmi dažādi eksperti, kuru vērtējumā ieklausās gan Latvijas, gan ārvalstu mediju pārstāvji. Savukārt valodas tehnoloģiju uzņēmums Tilde runās par mākslīgā intelekta valodas tehnoloģiju attīstību Latvijā, kā arī par pavisam praktiskiem rīkiem, kas var noderēt ikvienam uzņēmumam. Arī otrās daļa tēmā – Digitalizācija Latvijā ar viedokli dalīsies pārstāvji no vairākām institūcijām – Latvijas Digitālais akselerators, Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju asociācija, Altum un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra. Savukārt trešajā daļā paredzēts nodrošināt vairākus pieredzes stāstus un diskusiju paneli.

“Pašlaik foruma programma vēl ir izstrādes procesā un vienlaikus tiek gaidītas atbildes no dažādiem ekspertiem par viņu dalību pasākumā. Bet jau zinām, ka vēlamies forumā pulcēt ikvienu Zemgales uzņēmēju. Digitalizācija potenciāli var būtiski uzlabot uzņēmumu darbības efektivitāti un radīt jaunas biznesa iespējas. Tomēr tās ieviešanā uzņēmumi saskaras ar būtiskiem izaicinājumiem, kas ietver izpratnes trūkumu par digitalizācijas iespējām, vajadzīgās informācijas nepieejamību un resursu trūkumu,” skaidro I. Matusa.

Forumā interesentiem būs iespēja debatēt par Eiropas Savienības piedāvāto finansējumu un atbalsta rīkiem digitalizācijas attīstībai uzņēmumos, Altum atbalsta programmām uzņēmumu digitalizācijas veicināšanai un Latvijas investīciju attīstības aģentūras atbalsta programmu procesu digitalizāciju. Vienlaikus ar digitalizācijas un inovāciju ieviešanas pieredzi dalīsies dažādi uzņēmumu pārstāvji. Tāpat semināra dalībniekiem būs nodrošināta iespēja no ekspertiem gūt pieredzi mākslīgā intelekta balstītu risinājumu ieviešanā savā uzņēmumā.

Piedalīties forumā aicināts ikviens interesents. Jau aprīlī būs pieejama foruma mājaslapa  www.zemgalesforums.lv, kurā būs informācija par izvēlētajiem ekspertiem, tēmu nosaukumiem, laikiem, kā arī pieejama pieteikšanās reģistrācijas forma.