Izglītība Projekti
Garozas pamatskolā viesojas skolēni no Nīderlandes

Garozas pamatskolā no 13. oktobra līdz 20. oktobrim Erasmus programmas ietvaros viesojās skolēni no Nīderlandes, Valherenas pussalas. Skolēni piedalījās dažādās izglītojošās nodarbības un izzinošos pārgājienos, kuros veidoja izpratni par Latvijā esošo ekosistēmas daudzveidību un tās ilgtspējību. 

Desmit skolēni un divi skolotāji no Nīderlandes kopā ar Garozas pamatskolas desmit skolēniem un diviem skolotājiem no Latvijas pavadīja aizraujošas un izzinošas dienas Latvijas dabā, kuru laikā iepazina gan Latvijas valsts mežus, purvus un pļavas, gan uzlaboja savas zināšanas angļu valodā un ieguva jaunus draugus. Skolēniem tika piedāvāta iespēja uzzināt, kā noteikt koku vecumu, izmērīt koku garumu un apsaimniekot mežu, kāda ir dabas daudzveidība purvā un kas to veido, kā arī daudz jaunas informācijas par Latvijas ekosistēmu. Tāpat skolēniem tika piedāvāta iespēja darboties skolas dārzā, apgūstot dažādas dārzkopības prasmes, un iepazīt latviešu tautas kultūru un tradīcijas. Par katru dienu skolēni veidoja dienasgrāmatu -  rīkā PADLET.

Pēc projekta skolēni atzina, ka ir ieguvuši daudz jaunas un noderīgas informācijas par dabas daudzveidību un instrumentiem, ar kuru palīdzību izzināt un izprast dabas procesus.

Dažas atziņas no Garozas pamatskolas skolēniem pēc projekta:

“Visvairāk man patika, ka varēju pavadīt laiku ar kādu, kas nav manā klasē vai ģimenē. Un, protams, uzzināt par dažādu cilvēku interesēm. Ļoti patika, ka mēs iemācījāmies lietas, ko dara Latvijā, bet nedara Nīderlandē. Diezgan interesanti bija uzzināt par Nīderlandi, tradīcijām, ievērojamām personām un citām lietām.” (skolēns no 8.kl.)

“Man patika, ka Nīderlandes meitenes bija ļoti atsaucīgas, ar viņām bija interesanti pavadīt laiku. Bija forši uzzināt par viņu kultūru, svētkiem un valsti. Viena lieta, kas man noteikti noderēs - es iemācījos, ka nevajag kautrēties, bet runāt, kaut arī baidies un nav pārliecības par valodas prasmēm. Otra lieta - uz visu vajag paskatīties ar smaidu. Tas raisa vēlmi būt tādam pašam!” (skolēns no 7.kl.)

“Man viss patika, īpaši slidošana. Man arī patika, ka Nīderlandes meitenes nekautrējās runāt, mēs visu laiku sava starpā pļāpājām. Man patika pārgājiens uz Cenu purvu. Forši ari bija uzzināt kaut ko jaunu, piemēram, par kokiem, kā izmērīt cik metru tie ir gari.” (skolniece no 6.klases).

“Ļoti patika, ka mēs varējām daudz staigāties svaigā gaisā un patika braukt uz interesantam vietām, piemēram uz Rīgu, kur iepazinām Vecrīgas vēsturi. Patika braukt slidot, iemācījos pārvarēt bailes no komunikācijas, ar meitenēm apguvu vairāk zināšanas angļu valodā un gaidu vēl tādu pašu interesantu un jauku projektu !” (skolniece no 6.kl.)

“Patika ekskursija pa Vecrīgu un pārgājiens pa Cenu purvu. Kopā varējām paslidot. Nākotnē noderēs uzlabotās angļu valodas zināšanas. Es iemācījos labāk komunicēt ar citiem. Patika nodarbība par to, kā pārstrādāt otrreizējos materiālus. Man ļoti patika projekts un gaidu nākamo!” (skolniece no 6.kl.)

“Iemācījos, kas ir ekosistēma. Iemācījos labāk komunicēt ar cilvēkiem. Iemācījāmies taisīt logo programmā "Canva". Iemācījos cept maizi un žāvēt ābolus.” (skolniece no 5.kl)

Eiropas Savienības ERASMUS + akreditācija skolu izglītībā Nr. 2022-1-LV01-KA120-SCH-000106095 Jelgavas novada izglītības iestādēs tiek īstenota no 2023.gada līdz 2027.gadam, akreditāciju saņēmusi Jelgavas novada Izglītības pārvalde, novada izglītības iestādes akreditācijā darbojas kā konsorcija dalībnieki. 2023./24.mācību gadam piešķirtais ES finansējums akreditācijas īstenošanai ir 72 791,00 EUR.

 

logo