Jelgavas novada pašvaldība saņēmusi 150 Glūdas pagasta iedzīvotāju parakstītu iesniegumu ar lūgumu Viesturciemā atjaunot dzelzceļa staciju. Atbalstot iedzīvotāju iniciatīvu, pašvaldība saņemto iesniegumu novirzījusi akciju sabiedrībai “Pasažieru vilciens” un SIA “Autotransporta direkcija”, kas atbildīgas par dzelzceļa infrastruktūru un jaunu vilcienu kustību sarakstu izveidi.

Nepieciešamību pēc stacijas atjaunošanas iedzīvotāji savā iesniegumā paskaidro ar teritoriālās apdzīvotības paaugstināšanos. “Šobrīd publiskajā telpā pasažieru vilciens tiek popularizēts kā satiksmes veids, kam valstī vajadzētu pildīt centrālās dzīslas funkcijas. Mēs, Viesturciema iedzīvotāji, pilnībā piekrītam šim uzskatam un vēršam uzmanību, ka Viesturciems pēdējos gados kļūst arvien apdzīvotāks. Šobrīd ciemā deklarēti pāri pa 500 iedzīvotājiem. Pieturas “Viesturi” atjaunošana un iekļaušana vilcienu kustību sarakstos piepilsētas (Jelgavas) iedzīvotājiem nodrošinātu ērtu un savlaicīgu nokļūšanu Rīgā,” skaidro viena no iesnieguma pārstāvēm Dace Stankeviča.

Pēc publiski pieejamās informācijas zināms, ka “Viesturu” stacija tika atvērta 1925. gadā, bet tolaik ar nosaukumu “Tērvete”. Desmit gadus vēlāk stacijas nosaukums tika mainīts uz “Viesturi”. Viesturos līdz 2001. gada augustam apstājās dīzeļvilciens Rīga—Liepāja, bet līdz 2010. gada 15. februārim — dīzeļvilciens Rīga—Reņģe. Turpmākos piecus gadus pieturas punkts bija neizmantots, bet no 2015. gada 25. oktobra līdz 11. decembrim Viesturos pieturēja vilciens Rīga—Dobele—Rīga un Rīga—Liepāja.