Projekti
Īstenots projekts "Vairojam lepnumu par piederību Latvijai!"

Glūdas pagasta biedrība “Attīstības centrs – Dzīvo gudri” no 2016. gada 1. septembra līdz 2016. gada 19. decembrim īstenoja Latvijas Kultūras ministrijas un Zemgales NVO  centra finansiāli atbalstītu  projektu “Vairojam lepnumu par piederību Latvijai!”. 

Projekta mērķis bija stiprināt iedzīvotāju piederības sajūtu Latvijai un veicināt paaudžu sadarbību. Projekta laikā tika organizētas sešas radošās darbnīcas, kurās interesenti no Jelgavas novada, lielākā daļa - skolēni un jaunie vecāki, mācījās  izgatavot patriotiskās piespraudes un rotas ar latvisku simboliku. Rotas tika izgatavotas sev, tuviniekiem un balvu fondam. Balvu fonda piespraudes pasniedza Glūdas pagasta Nākotnes ciema organizētajā kultūras pasākuma “Mēs nosargājām Latviju!” dalībniekiem. Patriotiskās piespraudes tika dāvinātas arī 10. decembra paaudžu satikšanās pasākuma “Latvija – tie esam mēs, mūsu pagātne, tagadne un nākotne!” viesiem.

Pasākuma viesi, zemessargi Valentīns Toleiķis un Jānis Melnis stāstīja par Latvijas brīvības cīņām un latviešu strēlniekiem. Glūdas pagasta iedzīvotājs Ziedonis Helvigs dalījās atmiņas par barikāžu laiku un zemgaliešiem, kuri brauca uz Rīgu nosargāt brīvību. Pasākuma laikā daudz tika dziedātas dziesmas par Latviju.

Dalībnieku viena no svarīgākām atziņām: “Ja būtu šodien jāaizstāv Latvija, es rīkotos tāpat, jo esmu patriots!”

Projekta vadītāja Herta Elza Šalkovska 

Projekta “Vairojam lepnumu par piederību Latvijai!” foto galerija: