Projekti
Izglītojamo individuālo kompetenču attīstības projektā Jelgavas novada skolās norisinājās pasākums “Zinātniskais teātris”

No š.g. 3. līdz 5. decembrim projekta Nr. 8.3.2.2/16/I/001 “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ietvaros skolās notika Zinātniskā teātra izrādes, kuru laikā pasākuma vadītāji kopā ar izglītojamiem interaktīvos eksperimentos atklāja kādu no ķīmijas, fizikas vai dabas-zinības tēmām.

Pasākumā piedalījās 4. līdz 9.klašu skolēni ar dažādiem mācību sasniegumiem, kuriem šovu laikā tika raisīta interese par zinātni, paplašināts redzesloks, kas ļauj zinātni uztvert pavisam savādāk un veicināta padziļināta interese par to, kā arī praktiskā veidā tika dota iespēja izprast grūti saprotamus, abstraktus jautājumus, kas teorētisku mācību laikā paliktu neatklāti. Pasākuma vadītāja uzraudzībā, izglītojamiem pašiem līdz-darbojoties, tika veikti dažādi eksperimenti un pētītas cēloņu un seku likumsakarības. Zaļenieku komerciālajā un amatniecības vidusskolā (ZKAV) izvēlēta tika tēma: “Elektrība”, Vircavas vidusskolā “Gaiss” un Šķibes pamatskolā “Skaņa”.

"Skolēnu atsauksmes par pasākumu bija ļoti pozitīvas! Bērniem visvairāk atmiņā palika eksperimenti, ko pārrunāja visu dienu. Viens no apspriestākajiem eksperimentiem bija degošs gurķis pieslēgts pie strāvas ar stiprumu 220v. Skolēni bija ļoti atsaucīgi un labprāt iesaistījās pasākuma vadītāja piedāvātajos eksperimentos. Atsauksmes no pedagogiem ir pozitīvas. 4 klases skolotāja izteica pateicību par šo pasākumu, jo, viņasprāt, šī bija ļoti piemērota tēma tieši ceturtklasniekiem - uzzināt vairāk par elektrību, lai skolēniem būtu lielāka sapratne par strāvas avotiem un strāvas radītām sekām.", stāsta ZKAV skolotāja Inese Briede.

Projekts „Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” (projekta Nr.8.3.2.2/16/I/001) tiek īstenots ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu.

ESF logo